Súčasné dianie v technologickom svete ponúka obrovské množstvo noviniek a inovácií. Pohľad do vnútra tohto sveta ponúkajú rôzne technologické veľtrhy. Vybrali sme 4 podujatia, ktoré sú skvelou skúsenosťou pre každého návštevníka, pričom jeden z nich môžeš navštíviť priamo na Slovensku.

CES v Las Vegas

Začíname hneď obrovským svetovým veľtrhom spotrebnej elektroniky Consumer Electronics Show (CES). Koná sa už od roku 1967 a to v americkom Las Vegas. Návštevníci tohto veľtrhu majú možnosť nahliadnuť najmä do budúcnosti komerčne dostupnej elektroniky, pretože firmy tu väčšinou vystavujú úplné novinky, zariadenia, ktoré chystajú do predaja, aj koncepty a prototypy budúcich produktov.

Juraj Vašek/FonTech

Tento rok sa veľtrh konal od 8. do 11. januára s očakávanou návštevnosťou vyše 180 tisíc ľudí. Akreditovaní novinári majú vstup zdarma, základná vstupenka pre návštevníkov podujatia stojí od 300 dolárov. Tento rok sme sa CES v Las Vegas zúčastnili aj my a priniesli sme ti napríklad zoznam najzaujímavejších noviniek.

MWC v Barcelone

Ďalším veľmi známym a obľúbeným miestom technologickej komunity je Barcelona. Od roku 2009 sa tu pravidelne koná Mobile World Congress (MWC), ktorý je najväčším podujatím zameraným pre mobilnú technológiu. Samotné podujatie má začiatky ešte v roku 1987 a do roku 2006 sa odohrávalo vo francúzskom Cannes. Organizátorom je asociácia GSMA, ktorá združuje veľkých mobilných operátorov a telekomunikačné spoločnosti.

Pavol Lupták/FonTech

Tento rok podujatie navštívilo viac ako 109 tisíc návštevníkom a ani v tomto prípade sme medzi nimi nechýbali. V dobe konania MWC vo februári sme predstavili niekoľko zaujímavostí a tiež si mohol vidieť príspevky spojené s MWC aj na Instagrame. Aj tu je možnosť voľného vstupu pre akreditovaných novinárov, ďalšie vstupenky sú rozdelené do kategórií a základný vstup vyjde približne na 200 eur.

IFA v Berlíne

Tretím podujatím so spotrebnou elektronikou v našom výbere je Internationale Funkausstellung Berlin (IFA). Z vybraných svetových veľtrhov je práve IFA k nám najbližšie a koná sa v nemeckom hlavnom meste Berlín. Začiatky podujatia sa pritom datujú až do roku 1924.

Koná sa v septembri a vzhľadom na svoj dátum je pre vystavovateľov aj spotrebiteľov dôležitá najmä kvôli blízkemu dátumu Vianoc. Ide o obrovské podujatie, ktorého návštevnosť presahuje počet 200 tisíc ľudí. Ceny lístkov sú výrazne dostupnejšie a jeden vstup vyjde na vyše 17 eur.

TIP zo Slovenska: IXPO 2019

Z vlastných skúseností môžeme označiť spomínané technologické veľtrhy a konferencie za skvelú skúsenosť pre každého odborníka aj fanúšika zo sveta technológií. Ak si zatúžil podobné podujatie navštíviť, výbornou príležitosťou môže byť prichádzajúci festival IXPO na Slovensku. Koná sa 26. až 28 apríla v Bratislave a v programe sú výstavy futuristických technológií, inšpiratívne prednášky, novinky z herného sveta, či medzinárodný turnaj vo videohrách.

IXPO

Vystavovať tu budú spoločnosti ako Lenovo, IBM, Yamaha, HP či Aliter. Cena základného lístka pritom začína len na 12 eurách. Všetko podstatné sa dozvieš na oficiálnej stránke IXPO.

Článok vznikol v spolupráci s IXPO

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom