Konferencia MWC 2019 v Barcelone je plná tých najrôznejších zariadení, medzi ktorými nechýbali ani novinky od výrobcu bateriek. Energizer ukázal svetu smartfón s ohromnou 18 000 mAh batériou, čo sa odrazilo na extrémne hrubej konštrukcii, ktorá sa teraz prezentuje na ďalších fotkách.

Špecifikácie tohto smartfónu rekordy rozhodne nepokoria, no primárne je určený pre zákazníka, ktorý nechce batériu nabíjať aspoň niekoľko týždňov. Kvôli tomu stavil Energizer na ohromnú kapacitu, ktorá sa postará napríklad o 48 hodín nepretržitého prehrávania videí. Zároveň však napája ďalší hardvér, no pri porovnaní s inými bežnými smartfónmi vyzerá konštrukcia byť až desivo hrubá a pri používaní ju rozhodne bude cítiť v rukách.

Monštrum s gigantickou batériou

Energizer Power Max P18K Pop je hrubý ako približne 3 iPhony. Konštrukciu o hrúbke 18 mm nenájdeme u žiadneho iného smartfónu. Týmto kúskom sa tak výrobca, ktorému licenciu udeľuje Avenir Telecom, sústredí hlavne na tých, ktorý vyžadujú čo najdlhšiu výdrž na jedno nabitie. Pri pohľade na tento model môžeme vidieť modernejší USB-C port, ktorý ale slúži nielen pre rýchle nabíjanie, no taktiež pre pripojenie slúchadiel.

Nenechaj si ujsť
Čínske smartfóny rastú raketovo. Čo robia ich výrobcovia lepšie ako Apple a Samsung?

Veľká 18 000 mAh batéria sa pritom dobije na 85 % kapacity už za zhruba pol hodinu, no jej plné nabitie trvá neuveriteľných 8 hodín. Slovíčko „tehla“ tak po predstavení tohto modelu dostalo nový význam. Smartfón pritom príde už v priebehu júna a bude stáť slušných 599 €. Za to však majiteľ dostane procesor spoločnosti MediaTek, 6 GB RAM, 128 GB ROM a nový Android 9.0 Pie. Veľký 6,2″ displej neobsahuje výrez a duálny selfie fotoaparát s rozlíšením 16 MPx + 12 MPx sa vysúva priamo z konštrukcie. Na zadnej časti potom nájdeme trojitý hlavný fotoaparát s rozlíšením 12 MPx + 5 MPx + 2 MPx.

Nový Energizer Power Max P18K Pop už na prvý pohľad prekonáva očakávania používateľa, ktorého prekvapí ohromne dlhou výdržou. Sklamanie ale príde pri pohľade na celkové rozmery smartfóny, ktorého nosenie vo vrecku nohavíc nebude práve najpríjemnejšou záležitosťou. Rovnako tak bude zložité držať tento veľký model dlho pri uchu počas telefonovania. Aspoň sa však môže pýšiť najväčším akumulátorom na svete, na ktorý sa žiadny iný smartfón nechytá.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom