Navštívili sme technologický veľtrh CES 2019. Toto sú najzaujímavejšie zariadenia, ktoré sme mali počas úvodných dní konferencie možnosť vidieť.

Konferencia CES 2019 je sviatkom technológií a veľtrh nám už odhalil niekoľko unikátnych zariadení. Svetové značky sem prichádzajú, aby odprezentovali svoje plány na ďalší rok, ale tiež odhalili svoje najlepšie produkty.

Okrem tradičných zariadení ako sú televízory či notebooky, na veľtrhu nie je núdza ani o netradičnejšie kúsky v podobe minipivovarov či pekární chleba. Toto sú tie najzaujímavejšie zariadenia z prvých dní technologického veľtrhu CES 2019.

LG Styler

LG predstavilo novú verziu svojho zariadenia LG Styler, ktoré môžeme označiť za šatník so starostlivosťou o oblečenie. Je vybavený pohyblivým závesným systémom a môže automaticky odstrániť  záhyby z odevov, ktoré sú v ňom uložené. Špeciálny naparovací systém zároveň eliminuje prachové častice a alergény.V novej verzii LG tiež implementovalo na prednú časť sklo s funkciami umelej inteligencie.

Domáci minipivovar LG HomeBlew

LG ukázalo aj ďalší zaujímavý produkt v podobe domáceho minipivovaru. Pre používateľa je jeho funkčnosť veľmi jednoduchá, pretože na výrobu piva stačí do zásobníka vložiť špeciálnu jednorázovú kapsulu. Tie umožňujú vytvoriť 5 druhov piva v maximálnom množstve 5 litrov jediným stlačením tlačidla. Celý proces výroby trvá približne 2 týždne, pričom minipivovar ponúka funkcia optimalizovanej fermentácie aj samočistenia a dezinfekcie.

LG 8K TV

LG je lídrom v oblasti OLED televízorov a na veľtrhu sme mali možnosť vidieť presdtavenie komerčného modelu ich 8K OLED TV. Má vlastný AI čip Alpha 9 druhej generácie, ktorý upraví obraz akejkoľvek veľkosti na 8K rozlíšenie. Obrazovka televízora pritom generuje priestorový zvuk Dolby Atmos a disponuje funkciou automatického prispôsobenia jasu okoliu.

Rolovateľný televízor LG Signature OLED TV R

LG Signature OLED TV R ponúka OLED panel s uhlopriečkou 65-palcov a 4K rozlíšením. Panel stojí na štýlovej základni, ktorá je vyrobená z hliníka a na prvý dojem vyzerá ako luxusný kus nábytku. V skutočnosti však ide o stojan, do ktorého sa skryje aj samotný televízor a po zrolovaní OLED panela sa zo základne stane veľký bezdrôtový reproduktor. Viac sme o rolovateľnom televízore LG písali v samostatnom článku.

Byton M-Byte a K-Byte

Byton predstavil finálnu verziu svojho automobilu. Byton navrhol univerzálny podvozok, vďaka čomu budú v budúcnosti rýchejšie produkovať nové automobily. 2019 M-Byte, 2021 K-Byte, 2023 niečo ďalšie. V streche automobilu sú integrované 4G a 5G antény, ktoré zabezpečia stabilné pripojenie. Auto je pripravené na autonómne riadenie levelu 3.

Vo vnútri vozidla sa nachádza séria kamier, ktoré rozpoznajú vodiča podľa takzvaného Byton ID. Po identifikácii sa upraví teplota, poloha sedadiel, playlist, obľúbené miesta. Taktiež sníma pozornosť vodiča pri autonómnom riadení. Cieľom je ušetriť čas a zamedziť vyrušovaniu. Sériová výroba začne koncom roku 2019.

Automatická pekáreň Wilkinson BreadBot

Automatická pekáreň chleba BreadBot je špeciálne určená pre menšie predajne potravín. Vďaka autonómnym funkciám dokáže samostatne upiecť 10 bochníkov chleba za hodinu. Jej konštrukcia je transparentná takže zákazníci môžu vidieť, ako bol ich chlieb pripravený a upečený. Pekáreň dokáže pripraviť bochníky podľa ľubovolného receptu, ktorý využíva suché prísady zo zásobníkov. Tie ponúkajú priestor pre dávku až na 50 chlebov.

JD.com

Najväčší retailový predajca v Číne JD.com prevádzkuje najväčšiu logistickú sieť a je schopný dodať produkty 99 % obyvateľom najľudnatejšej krajiny sveta. Využíva pritom robotické vozítka, ale aj drony, ktoré sa starajú o prípravu a doručenie zásielok napríklad v odľahlých oblastiach. Práve svoje autonómne vozidlo ukázala spoločnosť na veľtrh CES 2019 v Las Vegas. JD.com ich využíva na doručenie zásielok najmä v študentských kampusoch a odovzdanie balíka prebieha cez mobilnú aplikáciu alebo zosnímaním tváre.

Cosmo: Inteligentné svetlo na bicykel i prilbu

Spoločnosť Cosmo nám na CES 2019 ukázalo inteligentné zadné svetlo, ktoré je možné pripevniť na bicykel i prilbu. So zariadením sa dodáva aj diaľkový ovládač, ktorý obsahuje smerovky a SOS tlačidlo. Vďaka integrovanému akcelerometru svetlo rozoznáve, kedy bicykel spomaľuje a samé začne blikať. Taktiež dokáže detekovať pád z bicykla a rozposlať sms na predvolené kontakty. Svetlo je možné upevniť na akúkoľvek prilbu a jednoducho sa skladá.

EyeQue: VisionCheck

Na veľtrhu nás ešte zaujal gadget, ktorý používateľ pripojí k obrazovke smartfónu a dokáže zmerať zrak na jednoduchom princípe. Počas série testov sa pacient pozerá najskôr cez jedno oko, potom cez druhé a snaží sa stláčaním dvoch tlačidiel spojiť červenú a zelenú čiarku do žltej. Druhým okom sa počas toho pozerá na najvzdialenejší bod v miestnosti. Po oboznámení sa s fungovaním je to veľmi jednoduché a vhodné na domáce použitie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú