Obchod Play je dnes plný rôznych aplikácií pre Android a ponúka množstvo možností pre zábavu, produktivitu, médiá či zabezpečenie. Prinášame zoznam aplikácií, ktoré by rozhodne v tvojom Android smartfóne nemali chýbať.

VLC for Android

Zadarmo

Aplikácia, ktorú veľmi dobre poznáme aj z PC verzií, je dostupná aj pre Androidy. Pokiaľ svoj smartfón používaš často aj na prehrávanie filmov či videí rôznych formátov, VLC bude ako stvorené. Aplikácia umožní podobe ako PC verzia vloženie a časovanie titulkov, ba dokonca aj nastavenie ekvalizéra a mnoho ďalších šikovných vymožeností.

djay FREE – DJ Mix Remix Music

Zadarmo

Táto aplikácia nie je len bežným prehrávačom hudby. Pomocu nej, troške skúseností a dobrým hudobným šmrncom, ti pomôže z každej nudnej párty vytvoriť hudbou nabitý večer. Ide totižto o aplikáciu, v ktorej sa môžeš zahrať na DJa. Umožní prehrávať hudbu na dvoch deckoch, medzi ktorými môžeš plynulo prechádzať pomocou synchronizácie BPM, či používať rôzne zaujímavé efekty. Navyše, aplikácia umožní prehrávať hudbu aj zo Spotify.

Zobraziť celú galériu (3)
Google Play/Algoriddim

Shazam

Zadarmo

Pri hudbe ešte zostaneme a z talóna vytiahneme aplikáciu Shazam. Pokiaľ máš rád muziku, určite vieš, že v posledných rokoch je skladieb a interpretov obrovské množstvo. Častokrát sa tak stane, že započuješ skladbu, ktorá sa ti skutočne zapáči, no nevieš identifikovať jej interpreta či názov.

Stačí preto z vrecka vytiahnuť smartfón, zapnúť aplikáciu Shazam a nechať ju chvíľu počúvať. Do niekoľkých sekúnd máš výsledok k dispozícii.

Adobe Lightroom

Zadarmo /4,99 € mesačne

Adobe Lightroom ponúka nespočetne veľa možností úprav už v základnej verzii. Pokiaľ chceš plnú verziu so všetkými vymoženosťami, medzi ktorými je napríklad zálohovanie na cloud, odstraňovanie objektov z fotografie či úprava geometrie a perspektívy, môžeš si kúpiť platený prístup za 4,99 € mesačne.

Word/Powerpoint/Excel

Zadarmo

Pokiaľ svoj smartfón nevyužívaš len na zábavu, ale občas potrebuješ byť aj efektívny, odporúčame využitie aplikácií, ktoré už určite poznáš z Microsoft Office balíka pre PC verzie. Jedná sa o aplikácie, pomocou ktorých vieš upravovať, ale aj vytvárať textové dokumenty, editovať prezentácie či tabuľky v Exceli.

Zobraziť celú galériu (3)
Google Play/Microsoft Corporation

Nova Launcher

Zadarmo/ Nova Launcher Prime – 5,25€

Nova Launcher je vo svojom segmente launcherov, respektíve aplikácií určených na prispôsobenie, jedničkou na trhu. Android smartfóny prispôsobí každému používateľovi na svoj obraz nespočetným množstvom úprav. Nova Launcher jednoducho umožní vytvoriť domácu obrazovku, ktorá je jedinečná, stabilná a taká krásna, ako len ty sám chceš.

Pokiaľ ti základná verzia nestačí, môžeš využiť aj Prime verziu, ktorá umožní pokročilú navigáciu gestami, možnosti skrývania aplikácií či efekty pri scrollovaní a mnoho ďalšieho.

LastPass

Zadarmo 30 dní/ 37,99 € ročne

LastPass je jednou z tých aplikácií, ktorej alternatívu nájdeš naprieč viacerými platformami a hlavne aj v PC verzii. Je to perfektný manažér hesiel, ktorý umožní navrhovať bezpečné heslá a tiež ich ukladať pre ďalšie použitie.

SwiftKey

Zadarmo/nákupy v aplikácii

V prípade SwiftKey ide o jednu z najprispôsobiteľnejších klávesníc tretích strán na trhu, ktorá umožní dokúpiť si rôzne motívy, používať písanie ťahom za pomoci giest a rozhodne pomôže pri predikcii textu a ukladaní knižníc slov.

ExpressVPN

Zadarmo 7 dní/ 12,95 $ (~ 11,84 €) ročne

ExpressVPN je jednou z najdôveryhodnejších a najbezpečnejších VPN aplikácií, a to z dobrého dôvodu. Je rýchla a bezpečná, pričom sa môže pochváliť sieťou zabezpečenou za pomoci 256-bitového SSL šifrovania a tiež neobmedzenou rýchlosťou a šírkou pásma. ExpressVPN má servery v 94 krajinách a na viac ako 145 miestach po celom svete.

BlaBlaCar – spolujazda autom

Zadarmo

Medzi aplikáciami nesmie chýbať ani BlaBlaCar, ktorý odporúčame, ak rád cestuješ a nebaví ťa už klasická hromadná preprava ako sú vlaky či autobusy. Do aplikácie BlaBlaCar môžeš vstúpiť ako ten, kto jazdu autom ponúka, prípadne môžeš vstúpiť ako spolujazdec, ktorý sa s niekým po rovnakej trase zvezie. V aplikácii uvidíš všetko potrebné, od hodnotenia vodičov, po značky ich áut a cien za jednotlivé jazdy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom