Šikovných a kvalitných aplikácií pre systém Windows 10 nikdy nie je dosť. Mnohé z nich dokážu častokrát zefektívniť prácu či zvýšiť bezpečnosť. Ponúkame ti preto 10 užitočných aplikácií, ktoré sa ti v tvojom PC s Windows 10 určite zídu.

LIBREOFFICE WRITER

Zadarmo

Pokiaľ potrebuješ lokálneho klienta pre vytváranie či úpravu dokumentov a nechceš využívať menej bezpečné online editory alebo platiť za Microsoft Office, LibreOffice Writer je pre teba určite tá správna aplikácia. Je úplne zadarmo a v priebehu mnohých rokov ako otvorená platforma prešla značným vývojom až sa z nej postupne stal sofistikovaný nástroj.

1PASSWORD / LASTPASS

Zadarmo (dá sa priplatiť za premium verziu)

V dnešnom svete internetu je bezpečnosť na prvom mieste a používať jedno prihlasovacie heslo pre každú stránku či sociálne siete je bezpečnostná samovražda. Pamätať si ale všetky heslá je takmer nemožné, ak majú byť navyše bezpečné. Práve s týmto dokážu efektívne pomôcť manažéri hesiel 1Password alebo LastPass. Ani z jedným neurobíš zlú voľbu a ich využitie rozhodne doporučujeme.

MALWAREBYTES

Zadarmo/ 39,99 $ ročne za Premium verziu

Ak sa bavíme o bezpečnosti, sofistikovaná ochrana voči častokrát nebezpečným malvérom príde zaručene vhod. Jednou z týchto aplikácií je Malewarebytes, ktorý úž v základnej verzii ponúka kvalitnú ochranu a skenovanie systému.

VLC 

Zadarmo

VLC Media Player už dlhé roky patrí medzi najobľúbenejšie audio-video prehrávače. Počas takmer 20 ročnej histórie bol ako otvorená platforma vyvíjaný do dnešnej podoby. VLC je jednoduchý, efektívny a spoľahlivý prehrávač, ktorý dokáže prehrať široké spektrum audio a video súborov a podporuje najpoužívanejšie kodeky.

AUDACITY

Zadarmo

Ak hľadáš šikovnú aplikáciu pre úpravu audia, Audacity by mal byť tvojou pravou voľbou. Podporuje 16, 24 či 32 bitové audio a mnoho pluginov. Či už chceš produkovať a následne upravovať hudbu podľa vlastnej predstavy, Audacity by v tvojom systéme rozhodne nemalo chýbať.

TREESIZE

Zadarmo

Miesto na disku je obmedzené a môže sa rýchlo vyčerpať. Skôr ako bude neskoro, odporúčame ti nainštalovať šikovnú a bezplatnú aplikáciu s názvom TreeSize. Používateľovi pomôže jednoducho identifikovať súbory a dáta, ktoré zaberajú na disku najviac miesta. Rovnako dokáže identifikovať nepoužívané dáta, ktoré častokrát po odstránení odblokujú množstvo voľného priestoru.

PHOTOSCAPE

Zadarmo

Azda najjednoduchšia a najšikovnejšia aplikácia na úpravu fotografií a obrázkov. Poskytuje široké spektrum funkcií, nástrojov na úpravu, pridávanie efektov či filtrov. Umožňuje tiež vytvárať pohyblivé GIF súbory alebo konverziu z RAW súborov.

Zobraziť celú galériu (9)
Screenshot/PhotoScape

TEAMVIEWER

Zadarmo

Ak si menej zdatný v práci s počítačom, TeamViewer a skúsený kolega na druhej strane sveta môžu veľmi efektívne pomôcť. Táto aplikácia totižto umožní vzdialený prístup k iným počítačom, či dokonca aj k smartfónom. Ak pracuješ z domu, prístup k firemnému PC nikdy nebol ľahší.

PLEX

Zadarmo

Ak máš rád svoje obrázky a videá uložené pekne poporiadku, aplikácia Plex je ako stvorená pre teba. Je zadarmo dostupná priamo cez Microsoft Store a umožní ti prehľadne organizovať tvoje foto a video kolekcie, či dokonca streamovať ich na prakticky akékoľvek zariadenie v domácnosti.

DROPBOX

Zadarmo s úložiskom do 2 GB

Ak potrebuješ efektívne cloudové úložisko a tvoje aktuálne je už preplnené či nechceš platiť za ďalší priestor, určite si stiahni Dropbox. Ponúka ukladanie, prezeranie a organizovanie súborov naprieč viacerými platformami s podporou pre všetky populárne platformy.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt dropbox

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom