Volkswagen sa v poslednom období začína čoraz viac venovať novému segmentu produkcie. Svedčia o tom výrazne navýšené investície do elektromobility, a tiež aj dvojica elektromobilov ID.3 a ID.4, ktoré boli predstavené počas posledného roka a pol. V súčasnosti sa už pripravuje ďalší model z tejto série – veľké SUV ID.6, o téme píše portál Electrek.

Nemecká automobilka sa vydala cestou udržateľnosti a pred niekoľkými rokmi vytvorila platformu MEB, ktorá je určená výhradne pre elektromobily. Automobilka plánuje okrem SUV priniesť aj elektrický Golf či minibus Buzz.

Pripravovaný elektromobil Volkswagenu, model ID.6, ktorý chce konkurovať Modelu X, má byť predstavený v druhom polroku 2021. ID.6 bude po svojom minuloročnom predchodcovi už druhým elektrickým SUV nemeckého výrobcu.

Volkswagen ID.6 si všimli ešte koncom minulého roka na testovacej jazde v teréne v Rakúsku. Alexei Astapov/YouTube

ID.6 bude založené na koncepte ID.Roomzz, ktorý automobilka predstavila pred dvomi rokmi v čínskom Šanghaji, pričom podľa tohto konceptu nové SUV dostane väčšie rozmery ako ID.4, čo potvrdzuje aj najnovší únik pochádzajúci od čínskeho Ministerstva priemyslu a informačných technológií (MIIT).

Výkon a dizajn nového SUV ID.6

Volkswagen to v oblasti dizajnu príliš nepreháňal – nové SUV bude vyzerať veľmi podobne ako ostatné elektromobily zo série ID. Podobné riešenie umiestnenia svetlometov, rovnako úzka maska chladiča a celá zadná časť vytvárajú dojem, že ID.6 je len zväčšená kópia spomínaného ID.4.

ID.6 MIIT

Najvýkonnejší model poháňaný 82 kWh batériou bude mať na oboch nápravách elektromotory, ktoré sa podpíšu pod 302 konských síl a 7-sekundové zrýchlenie z 0 na 100 km/h. Lacnejší a menej výkonný variant so 77 kWh batériu bude disponovať jedným elektromotorom na zadnej náprave a 201 konskými silami.

Automobilka zatiaľ oficiálne nezverejnila odhadovaný dojazd pripravovaného elektromobilu, no podľa pôvodného konceptu predpokladáme, že to bude okolo 450 km na jedno nabitie. Batéria bude s veľkou pravdepodobnosťou využívať aj rýchle 150 kW nabíjanie, vďaka čomu by sa za polhodinu mala nabiť na 80 %, píše Autoexpress.

ID.6 je momentálne vo fáze výroby a jeho oficálne uvedenie na trh prebehne koncom tohto roka. Paradoxom však je, že hoci je Volkswagen nemecká automobilka, toto SUV je vyrábané v Číne a do európskych autosalónov sa zrejme ani nedostane.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom