Minulý týždeň prebehla konferencia Google I/O 2018, ktorá priniesla veľa zaujímavých noviniek. Okrem predstavenia novej verzie operačného systému Android boli prezentované aj vylepšenia v oblasti Google Asistenta.

Práve na inteligentnom asistentovi Google ukázal, že právom patrí medzi najväčších inovátorov v oblasti technológií. Konkurencia tak bude mať čo robiť, aby dokázala so svojimi asistentmi udržať krok. Hlavným lákadlom je bezpochyby Google Duplex, čo je v podstate funkcia, pri ktorej inteligentný asistent vykoná za teba telefonický hovor a dokáže ti napríklad rezervovať termín v reštaurácii. Všetky ďalšie vylepšenia môžeš nájsť v tomto článku.

Terčom vytvárania vtipov

Na konferencii bol takýto hovor samozrejme prezentovaný a šlo o skutočne niečo veľkolepé, nakoľko hlas asistenta pôsobil úplne prirodzene a len ťažko by si rozoznal, že ide len o softvér. Ako taký hovor vyzerá si môžeš pozrieť na prezentovanom Demo hovore.

Následne sa to samozrejme nezaobišlo bez rôznych vtipov, ktoré začali kolovať po internete. Ľudia tak znova zapojili svoju fantáziu a vznikli z toho veľmi podarené videá, ktoré ukazujú Google Duplex v akcii. Vo videu nižšie môžeš napríklad vidieť, ako bol asistent požiadaný, aby sa rozišiel s priateľkou, pričom jej navrhol aj presný čas, kedy si má prísť po svoje osobné veci.

Ďalšie vtipné video zobrazuje hovor asistenta s rodičmi používateľa, ktorý od nich žiada peniaze. Rodičia sa však začnú vypytovať a dozvedia sa veci, ktoré možno mali ostať ukryté pred ich zrakmi.

Obe ukážky sú veľmi vtipné, no na druhej strane nevylučujú, že aj pri takýchto situáciach môže byť asistent využitý. Rozhodne má však veľký potenciál a my sa už nevieme dočkať, kedy sa dostane do ostrej prevádzky. Zatiaľ sa na ňom usilovne pracuje a vychytávajú sa chyby, aby nedochádzalo napríklad aj k takýmto situáciám.

Zatiaľ si budeme musieť vystačiť s jeho súčasným vyhotovením. Už onedlho to však bude oveľa jednoduchšie, nakoľko ešte v tomto roku zavíta do susednej Českej republiky aj s oficiálnou podporou českého jazyka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom