banner-redmi-3
Oficiálne predstavenie Xiaomi Mi5 je už za dverami, konkrétne sa tak stane už 24. februára. Poďme si teda zopakovať všetko, čo sme sa už o novom zariadení dozvedeli priamo od samotných šéfov Xiaomi.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

O naozaj veľmi očakávanom čínskom smartfóne posledných dvoch rokov, Xiaomi Mi5, sa toho popísalo už naozaj veľa. Rôzne úniky sú tu takmer každý deň, no len časť z toho je naozaj pravdivá. Prinášame zoznam všetkých už oficiálne potvrdených funkcií, s ktorými najnovšie Xiaomi Mi5 určite príde!

XIAOMI Mi4 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Qualcomm Snapdragon 820

Qualcomm_Snapdragon_820_logo
Viceprezident Xiaomi, Liwan Jiyang, potvrdil, že v ich novom smartfóne bude použitý najnovší čip od spoločnosti Qualcomm. Ten zaručuje parádny výkon bez prehnaného prehrievania. Xiaomi Mi5 tak bude v poradí druhým smartfónom na svete s najnovším Snapdragonom 820!

Legendárny Xiaomi Mi4 vo výpredaji! 

Rozlíšenie displeja: FullHD, nie 2K

fhd-vs-2k
Táto novinka je ešte čerstvá. Už spomínaný viceprezident Xiaomi Liwan Jiyang pred pár dňami uviedol, že novinka nebude mať QuadHD displej (1440×2560 pixelov), ale že zostane pri Full HD rozlíšení (1920 x 1080 pixelov). Argumentovať sa to dá šetrením batérie. Nevie as však, či bude displej 5 – palcový alebo 5,2 – palcový. Spomenul tiež istú ‘Black Screen Technology‘. Či už to znamená AMOLED displej, alebo niečo celkom iné, sa ešte dozvieme.

NFC technológia

xiaomi nfc 2
Xiaomi Mi5 príde na trh aj s toľko požadovaným NFC. Túto technológiu sme naposledy mohli vidieť v Xiaomi Mi3. Od tej doby sme ju v Xiaomi telefónoch postrádali, pretože podľa výrobcu bola zbytočná.

DualSIM funkcionalita
xiaomi mi5 nfc a dual sim

Screenshot zo Xiaomi Mi5, ktorý uverejnil sám Hugo Barra

Novinkou by mala byť taktiež DualSIM funkcionalita a samozrejme aj podpora 4G LTE mobilného pripojenia. Fanúšikovia z európskych krajín však v kútiku duše dúfajú, že práve predstavenie v Barcelone môže naznačiť zvýšený záujem o oficiálny predaj v Európe a v USA. Xiaomi už pri jednom zo svojich najnovších modelov, konkrétne Redmi Note 3 Pro, podporu LTE frekvencií rozšírilo, no stále chýba povestné 800 MHz pásmo. A práve Xiaomi Mi5 by mohlo tento pre nás nepríjemný fakt konečne zatratiť.

Dátum vydania: 24. február

mi5-mwc-2016
Poslednou, a azda tou najdôležitejšou informáciou, je dátum vydania. Ten je už potvrdený. Nový počin od Xiaomi uvidíme oficiálne prvýkrát na Mobile World Congress v Barcelone. O pozornosť však bude musieť bojovať s velikánmi ako Samsung Galaxy S7 či LG G5.

xiaomi-mi5-konferencia-nahlad2
Tak či onak, príchod nového „čínskeho draka“ je už za dverami. A my ho budeme pre vás, našich verných fanúšikov, dokumentovať. Máme sa na čo tešiť.

Zdroj: gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP