banner-redmi-3
Viceprezident Xiaomi, Hugo Barra, dnes na svojom Twitteri uverejnil veľmi dôležitú novinku ohľadom predstavenia novej vlajkovej lode. Verejnosť už dávnejšie vie, že predstavenie sa bude konať 24. februárano najaktuálnejšia informácia ešte upresnila podrobnosti. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Predstavenie Xiaomi Mi5 sa totižto bude konať na veľtrhu MWC 2016 v Barcelone a Xiaomi zažije premiéru na takto veľkej akcii mimo Číny. Pre spoločnosť je to veľký krok na upriamenie pozornosti celosvetových medií a možný náznak expanzie na svetové trhy. Čínsky gigant chce “zatopiť“ spoločnostiam ako Huawei alebo ZTE, ktoré už dávnejšie operujú aj mimo svojej domovskej krajiny.

XIAOMI Mi4 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


mi5-mwc-2016
Dnešné informácie o Mi5-ke však ani zďaleka nekončia a ďalšia významná osobnosť spoločnosti, Lei Jun, uverejnil na sociálnej sieti Weibo nový screenshot, ktorý má mierne naznačiť, akú softvérovú výbavu môžeme očakávať. Pán Lei Jun novinku používa už viac ako mesiac a fanúšikom sľubuje neopísateľný zážitok, nakoľko kombinácia Snapdragonu 820 a 4 GB RAM pamäte je niečo nevídané. Ak sa pozrieme na obrázok, vidíme, že v notifikačnej lište svieti znak “N“, ktorý je predzvesťou podpory NFC technológie. Minuloročná vlajková loď Xiaomi Mi4 touto technológiou nedisponovala, no podľa dnešných informácií má spoločnosť stále smelé plány a našla využitie.

mi-5-screenshot

Novinkou by mala byť taktiež DualSIM funkcionalita a samozrejme aj podpora 4G LTE mobilného pripojenia. Fanúšikovia z európskych krajín však v kútiku duše dúfajú, že práve predstavenie v Barcelone môže naznačiť zvýšený záujem o oficiálny predaj v Európe a v USA. Do oficiálneho predstavenia nám teda ostáva ešte necelý mesiac.

Zdroj: Gizmochina.com, (2)

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú