banner-redmi-3
Dátum vydania najnovšieho modelu od Xiaomi, Mi5, sa neodvratne blíži a očakávania sú vysoké. O jeho špecifikáciách už čo-to vieme. Vieme, že príde s novým Snapdragonom 820, 3600 mAh batériou a donedávna sme dedukovali, že príde s 2K displejom. Podľa všetkého sme však dedukovali zle.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Z omylu nás vyviedol viceprezident Xiaomi Liwan Jiang. Uviedol, že nová vlajková loď jeho značky prinesie FullHD panel (1080 x 1920 pixelov). Zmienil sa aj o takzvanej ‘Black Screen Technology’, čo by mohlo znamenať, že Xiaomi Mi5 bude využívať AMOLED panel (AMOLED displeje majú schopnosť úplne zhasnúť na čiernej ploche, čierna je vďaka tomu krajšia).

XIAOMI Mi4 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


fhd-vs-2k
Táto správa možno mnohých prekvapí, je však pravdepodobné, že Xiaomi sa tak trochu inšpiruje inou čínskou značkou, Meizu. Práve oni totiž pri najnovšom phablete Meizu Pro 5 použili 1080p displej namiesto 2K. Argumentovali to tým, že o čísla skutočne nejde a to, na čom záleží, je spokojnosť užívateľa. Ďalším vysvetlením by mohla byť batéria. Displej s menším rozlíšením znamená, že batéria musí poháňať menej pixelov, čo vedie k istým úsporám. Či to pomôže, sa dozvieme už 24. februára, kedy bude Xiaomi Mi5 oficiálne predstavený.

Zdroj: Gizchina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú