banner-minote-pro
Dnešný deň bol pre fanúšikov značky Xiaomi pravdepodobne menším sklamaním, keďže pripravovaný model Mi5 nebude prvým so Snapdragonom 820. Predbehla ho spoločnosť LeTV, ktorá práve predstavila model Le Max Pro, ktorý sa stal prvým s týmto procesorom.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Predstavenie vo februári, Snapdragon 820 potvrdený!

xiaomi-mi5-video
Liwan Jiang, spoluzakladateľ a senior viceprezident spoločnosti Xiaomi na sociálnej sieti Weibo oznámil, že Xiaomi Mi5 bude v predaji krátko po Čínskom Jarnom festivale, ktorý sa začína už 8. februára. Xiaomi Mi5 by tým pádom mal byť v predaji krátko po oficiálnom predstavení, takže spoločnosť by nemala mať žiadne problémy s naskladnením. Vo svojom príspevku zároveň dodal, že Xiaomi Mi5 bude skutočne vybavený procesorom Qualcomm Snapdragon 820. CEO spoločnosti Xiaomi, Lei Jun, tento príspevok citoval a dodal, že smartfón už nejaký čas používa. Čo znie ešte zaujímavejšie je, že príspevok bol odoslaný z neznámeho Xiaomi zariadenia, čo môže byť práve Mi5.

xiaomi-mi5-predstavene-vo-februari

XIAOMI Mi4 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>Zabudnite na ultrazvukový snímač odtlačkov prstov

Predstavenie koncom februára potvrdil aj známy čínsky analytik Pan Jiutang, ktorý vo svojom príspevku na sociálnej sieti Weibo tvrdí, že Xiaomi Mi5 spolu s ďalším smartfónom – Vivo Xplay 5s – by mal byť predstavený koncom februára. V ďalšom príspevku vyvrátil prítomnosť ultrazvukového snímača odtlačkov prstov – Qualcomm 3D Sense ID. Xiaomi sa vraj tohto snímača vzdalo na poslednú chvíľu a namiesto neho použije tradičný snímač, aký poznáme z väčšiny smartfónov. Stále však existuje možnosť, že Xiaomi predstaví smartfón s týmto snímačom, ktorým by mohol byť Xiaomi Mi Note 2. Mohlo by sa tak stať niekedy v druhej polovici 2016. Každopádne to je pre nás ešte veľmi vzdialená budúcnosť a mali by sme si radšej počkať na ďalšie informácie.

Xiaomi Mi5

Pre tých, čo pravdepodobné špecifikácie Xiaomi Mi5 ešte nepoznajú, tak ich vám v krátkosti zopakujeme. Pozerať sa budeme na 5.2- palcový displej, fotiť so 16 MPx hlavným fotoaparátom a selfies bude mať na starosti predný 8 MPx senzor. Ako sme už spomenuli, procesorom bude potvrdený Snapdragon 820, ktorému budú sekundovať 4 GB pamäte RAM. Celú výbavu by mala napájať 3 000 mAh alebo väčšia batéria.

Uniknuté rendre Xiaomi Mi5:

Zdroje: Gizmochina.com (2)

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP