Xiaomi Mi5 možno opäť prinesie podporu NFC

banner-redmi-note-3
NFC bola kedysi prelomová technológia v smartfónoch. Dostala sa dokonca aj do starších zariadení Xiaomi, no potom upadla a napríklad  v Mi4 by ste ju hľadali márne. Dnes však opäť vstáva z prachu a zdá sa, že ju nájdeme aj v pripravovanej vlajkovej lodi Xiaomi Mi5.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Pre tých menej technicky zdatných, NFC (Near Field Communication) je silné bezdrôtové pripojenie. Vďaka nemu je možné si na krátku vzdialenosť odosielať ľubovoľné dáta a spárovať smartfón so zariadením, ktoré taktiež disponuje NFC čipom. V smartfónoch sa v najbližšej dobe uplatní okrem iného tak, že poskytne možnosť platiť bezdrôtovo zariadením.

xiaomi nfc 2

Ak je táto informácia pravdivá, môžu nastať dve situácie. Buď bude NFC limitované len na čínsky trh, alebo bude ponúkané aj v medzinárodnej verzii. Prvá možnosť je však pre firmu drahšia a je otázne, či bude použiteľné aj na Slovensku. Ak áno, tak sa Xiaomi Mi5 stáva ešte atraktívnejším zariadením.

Zdroj: Gizchina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Juraj Vasek
Som študent Gymnázia Viliama Paulinyho - Tótha v Martine. Venujem sa výrobe programov a webových stránok. Vlastnil som mobily ako iNew V3, Doogee DG550 a UMI Zero, Elephone P9000 a veľa ďalších. Aktuálne používam Xiaomi Mi5. V prípade akýchkoľvek otázok sa ma nebojte kontaktovať na [email protected]