VW má jednu z najambicióznejších elektrických ofenzív spomedzi všetkých európskych automobiliek.

Spoločnosť postupne začala elektrifikovať svoje portfólio a už čoskoro sa dostane aj na tie najlepšie vybavené modely. Možno už koncom budúceho roka definitívne nahradí populárny Arteon elektrickým modelom ID. Aero. Na tému upozornil InsideEVs.

VW ID. Aero, respektíve jeho produkčná verzia, ktorá podľa všetkého dostane iný názov, bude novou elektrickou vlajkovou loďou automobilky VW. Malo by ísť o priameho konkurenta Tesly Model 3 a Mercedesu EQE. Portál AutoUA totiž informoval, že ID. Aero bude nástupca luxusnejšieho Arteonu a nie Passatu, ako sa v minulosti predpokladalo.

Elektrický sedan VW
VW

Očakávaná cenovka tohto modelu je niekde na úrovni 50 000 € a okrem dizajnu elektrického sedanu poznáme aj technické špecifikácie, nakoľko aj tento model WV postaví na známej platforme MEB.

Model Arteon sa tak v podstate nedočká ani svojej druhej generácie. Vlajkový sedan, respektíve kombi v prevedení Shooting Brake, je tu s nami len od roku 2017. V roku 2020 prešiel faceliftom, popri ktorom nám automobilka predstavila aj spomínanú kombi verziu.

Čo ponúkne najluxusnejší model VW?

Platformu MEB zrejme netreba nijak zvlášť predstavovať, nakoľko sme testovali už niekoľko elektromobilov postavených práve na nej. Spomenúť môžeme Škodu EnyaqVW ID.4 či Audi Q4 e-tron.

Elektrický sedan VW
VW

V súčasnosti ponúka platforma batériu s maximálnou kapacitou 77 kWh, no model ID. Aero má oproti už známym elektromobilom dojazd vyšší takmer o 100 km. Ten je zabezpečený zvýšením efektivity, respektíve znížením koeficientu odporu vzduchu na hodnotu iba 0,23.

Produkčný model so 77 kWh batériou by sa mal dostať WLTP hodnotu zhruba 620 km na jedno nabitie, píše VW v tlačovej správe. Automobilka tiež uvádza, že plánuje až dve verzie elektrického sedanu.

Elektrický sedan od VW má dĺžku viac než 5 metrov a vyznačuje sa tiež extrémne dlhým rázvorom kolies. Vďaka tomu ponúka VW ID. Aero nadštandardný vnútorný priestor aj pre zadných pasažierov. Európska verzia sa bude vyrábať vo fabrike v nemeckom Emdene.

Exteriér nám už síce automobilka odhalila, no pohľad do interiéru je stále zahalený pod rúškom tajomstva. Odraziť sa ale môžeme od konceptu ID Space Vizzion, ktorý sme mali možnosť vidieť ešte minulý rok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP