O tom, že Volkswagen (VW) mal vždy len tie najväčšie ambície, snáď netreba pochybovať. Niet preto divu, že celý koncern VW sa aktuálne chce vrhnúť na elektromobilitu a stať sa jej lídrom.

Vylepšenia, ktoré očaria aj najväčších odporcov

Na platforme MEB už stojí niekoľko elektromobilov rôznych značiek, ktoré patria do koncernu VW. V súčasnosti platforma poskytuje viacero veľkostí batérií a rôzne výkony nabíjania.

VW

Nadchádzajúce modely, o ktorých sme písali v samostatnom článku, budú postavené práve na tejto platforme. Nedávno tiež vybrané elektromobily dostali softvérovú aktualizáciu, ktorá im sprístupnila nabíjanie výkonom až 135 kW.

Postupom času by sme sa však mali dostať až na výkon cez 200 kW. Na aktualizovanej platforme MEB by malo byť postavené aj nové luxusné elektrické kombi s názvom Aero B. To je považované za elektrickú alternatívou k dnes už legendárnemu Passatu, informuje portál TopElectricSUV.

„Od roku 2023 sa Aero B stane elektrickou alternatívou pre Passat“, uviedol CEO koncernu Volkswagen Herbert Diess.

Ako ďalej píše portál DeutscherPresseIndex, podľa člena predstavenstva spoločnosti Thomasa Ulbricha, bude mať tento čisto elektrický kombík podstatne väčší dojazd ako obľúbená ID.3, či ID.4.

Elektrický „Passat“ s dojazdom až 700 km

Vďaka novému dizajnu a technológiám by malo byť Aero B schopné na jedno nabitie prejsť až 700 km (podľa normy WLTP), čo je skutočne úctyhodná vzdialenosť. O schopnostiach Aero B prejsť takto veľa sa hovorilo už skôr, avšak Ulbrich tieto dohady potvrdil až nedávno pre magazín Auto, Motor und Sport.

Ulbrich tiež uviedol, že si nemyslí, že ďalšie zvyšovanie dojazdu elektromobilov dáva nejaký hlbší zmysel. Podľa jeho slov totiž moderné elektrické vozy s dojazdom 420 až 550 km sú viac než vhodné na každodenné používanie a preto väčší zmysel dáva investovať do rozvoja technológií, ktoré by výrazne skrátili čas nabíjania.

„Toto auto má superaerodynamický dizajn, dojazd okolo 700 kilometrov, nevídaný priestor a prémiový interiér,“ uviedol, generálny riaditeľ Volkswagen Ralf Brandstätter

Čo sa týka spomínaného 200 kW nabíjania, to by už v priebehu 10 minút malo dobiť batériu vozidla na kapacitu, ktorá bude postačovať na prejdenie 230 km. Okrem Aero B by svetlo sveta malo uzrieť aj prémiové Aero B GTX, ktoré bude najväčším rivalom Modelu 3.

Aero B by sa na trh malo dostať v druhej polovici budúceho roka. Najskôr poputuje na ten čínsky trh, v roku 2024 aj na americký. Kedy sa dostane do Európy, zatiaľ nie je známe.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP