Elektrický sedan od VW je jedným z najočakávanejších elektromobilov, ktoré v blízkej budúcnosti prídu na trh. Nemecká automobilka dnes oficiálne odhalila koncept VW ID. Aero, ktorý má byť akýmsi elektrickým nástupcom modelu Passat/Arteon. O správe informoval aj portál InsideEVs.

VW ID. Aero je stále iba „pracovný názov“ a špekuluje sa, že produkčná verzia elektrického sedanu by mohla niesť označenie VW ID.7. Produkčná verzia sa však bude veľmi výrazne podobať na dnes odhalený koncept a rovnako bude postavená na dobre známej koncernovej platforme MEB.

Výroba začne už v druhej polovici budúceho roka

Platformu MEB zrejme netreba nijak zvlášť predstavovať, nakoľko sme testovali už niekoľko elektromobilov postavených práve na nej. Spomenúť môžeme Škodu Enyaq, VW ID.4 či Audi Q4 e-tron.

Elektrický sedan VW
VW

V súčasnosti ponúka platforma batériu s maximálnou kapacitou 77 kWh, no model ID. Aero má oproti už známym elektromobilom dojazd vyšší takmer o 100 km. Ten je však zabezpečený zvýšením efektivity, respektíve znížením koeficientu odporu vzduchu na hodnotu iba 0,23.

Produkčný model so 77 kWh batériou by sa mal dostať WLTP hodnotu zhruba 620 km na jedno nabitie, píše VW v tlačovej správe. Automobilka tiež uvádza, že plánuje až dve verzie elektrického sedanu.

Tie sa môžu líšiť vo veľkosti batérie, pohone, výkone alebo dokonca v karosárskom prevedení. Očakáva sa totiž, že VW príde na trh aj s kombi verziou, ktorá bude odvodená práve z konceptu Aero.

Nadštandardný vnútorný priestor

Elektrický sedan od VW má dĺžku viac než 5 metrov a vyznačuje sa tiež extrémne dlhým rázvorom kolies. Vďaka tomu ponúka VW ID. Aero nadštandardný vnútorný priestor aj pre zadných pasažierov. Európska verzia sa bude vyrábať vo fabrike v nemeckom Emdene.

Exteriér nám už síce automobilka odhalila, no pohľad do interiéru je stále zahalený pod rúškom tajomstva. Odraziť sa ale môžeme od konceptu ID Space Vizzion, ktorý sme mali možnosť vidieť ešte minulý rok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP