Jednou z výhod modulárnej architektúry, akou je aj platforma MEB od koncernu Volkswagen, je možnosť vytvoriť rozdielne štýly karosérie s omnoho nižšími vstupnými nákladmi, ako je zvyčajne potrebné. To sa podľa najnovších informácií možno pokúša aj samotná automobilka, ktorá zverejnila rendery svojho elektromobilu ID.3 v štýle kabrioletu, upozornil Jalopnik.

Fotografie modelu ID.3 „bez strechy“ ako prví zverejnili predseda predstavenstva nemeckej automobilky Herbert Diess a šéf divízie osobných automobilov Ralf Brandstätter na sociálnych sieťach, pričom svojich sledovateľov sa pýtali na to, čo si o tomto koncepte myslia. Zároveň uviedli, že automobilka o takomto modeli uvažuje a disponuje už prvými nápadmi na dizajn.

Snaží sa Volkswagen vyplniť dieru na trhu?

Mnoho ľudí však môže tvrdiť, že doba kabrioletov je už za nami. Z automobilov Volkswagenu bol ako kabriolet azda najznámejší legendárny „Chrobák“ či mode Eos, no nemecká automobilka ponúka aj kabrioletovú verziu crossoveru T-Roc.

NEPREHLIADNI 
Posledná záchrana? Ďalší výrobca smartfónov chce predstaviť svoj elektromobil

Je tiež otázne, či je práve ID.3 správnym adeptom na kabriolet, pretože jeho konštrukcia je pomerne vysoká a kabriolet tohto typu tak môže byť menej kompaktný, než by väčšina ľudí čakala. Na druhej strane má však takýto model spolu s pripravovanou dodávkou ID. Buzz ambíciu priniesť trochu rozmanitosti do elektrickej ponuky automobilky.

Na trhu momentálne veľa elektrických kabrioletov nie je a pravidelne preto bývame svedkami bizarných úprav existujúcich modelov na kabriolety, ako napríklad tejto Tesly Model 3. Jedinými známymi modelmi sú v dnešnej dobe Fiat 500e a Smart EQ Fortwo, ktoré sa však neradia k tým najpopulárnejším a neponúkajú tak atraktívne jazdné vlastnosti ako ID.3.

Volkswagen by tak zároveň vyplnil akúsi „dieru“, čím by možno inšpiroval aj ostatné automobilky k prestaveniu svojich vlastných modelov či verzií. Kedy však môžeme tento elektromobil očakávať ostáva nejasné.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom