Automobilka Volkswagen dnes predstavila 8. generáciu svojho populárneho modelu Golf, ktorý ponúka až 11 rôznych konfigurácií, vrátane 5 hybridov. O téme píše Motor1.

Dizajn inšpirovaný predchodcami

Ôsma generácia Volkswagen Golf je tu a prináša populárny hatchback plný najmodernejších technológií. Ponúkne až 11 rôznych modelov, medzi ktoré patria aj 3 variácie hybridu s novou 48-voltovou technológiou a 2 plug-in hybridy. Vzhľad vozidla neprináša žiadne revolučné zmeny.

Sám výrobca hovorí o evolúcii a modernizovaní osvedčeného dizajnu. Predná časť auta má zošikmený tvar a celé auto vyzerá oproti predchodcovi o čosi nižšie. Okrem iného sme sa dočkali aj nového loga, predĺžených predných svetiel či zníženia koeficientu odporu vzduchu na 0,275.

Interiér v znaku digitálnej doby

Volkswagen s novým modelom konečne prechádza na plne digitálny prístrojový panel, pričom štandardne ponúka 10,25″ displej a infotainment obrazovku vo veľkosti 8,25″. K dispozícii je zároveň aj 10-palcový variant pre infotainment systém. Okrem toho je interiér nového Golfu navrhnutý tak, aby sa príjemne zmenil. Nenájdeš tu totiž žiadne zbytočné tlačidlá či prepínače a väčšina funkcií sa tak ovláda prostredníctvom systému, píše nemecký Autobild.

Zobraziť celú galériu (4)
Interiér nového Golfu / Zdroj: Volkswagen

Všetky informačné a multimediálne systémy sú prepojené a prostredníctvom internetového pripojenia je možné využívať aj rôzne služby, ako napríklad funkciu We Connect. Tá obsahuje napríklad mobilný kľúč, ktorý je však kompatibilný iba so smartfónmi Samsung, či sledovanie stavu vozidla.

K dispozícii je tiež rozšírená verzia We Connect Plus, ktorá je v závislosti od balíka dostupná zadarmo na 1 alebo 3 roky a v aplikácii ponúka vychytávky ako dopravné informácie, ukazovateľ rýchlosti, nastavenie kúrenia či Wi-Fi hotspot. Dostupná je tiež nová asistenčná technológia Travel Assist, ktorá zvládne riadenie, brzdenie a zrýchlenie na diaľniciach pri rýchlosti aj 210 km/h.

Až 5 rôznych hybridov

Nový Golf so sebou prináša aj viacero motorov, vrátane piatich rôznych hybridných jednotiek. Tri z nich využívajú 48-voltové elektrické sústavy a sú k dispozícii vo verziách s výkonom 110, 130 a 150 koní. Dostupné sú aj 2 plug-in hybridy s 13 kWh batériami, ktoré ponúkajú výkon 204 a 245 koní, pričom ich batéria má výdrž približne 60 kilometrov.

Čo sa spaľovacích motorov týka, v ponuke je 90-koňová a 110-koňová verzia nového benzínového trojvalca 1.0 TSI, nové štvorvalcové naftové dvojlitre 2.0 TDI sú dodávané vo verziách s výkonom 115 a 150 koní, no nechýba ani 130-koňová TGI verzia s pohonom na zemný plyn.

Nové benzínové TSI motory majú podľa výrobcu okrem iného aj mimoriadne nízku spotrebu a emisie, za čo vďačia hlavne inovatívnemu procesu spaľovania s názvom TWI Miller. Inovácií sa dočkali aj TDI verzie, ktoré s pomocou technológie dvojitého dávkovania znížili emisie až o 80 % a ich spotreba sa v porovnaní s predchodcom znížila o 17 %.

Výroba nového modelu Volkswagen Golf 8. generácie začína už v decembri, kedy by sme sa mali dozvedieť aj jeho štartovacie ceny. Na Slovensku by mal byť dostupný pravdepodobne začiatkom budúceho roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP