Generálny riaditeľ Tesly radí konkurentovi, ktorý sa chce pustiť do výstavby druhej továrne na výrobu áut v USA. Elon Musk si myslí, že Rivian by mal najskôr dokončiť tú prvú a konečne spustiť výrobu, informuje portál Electrek.

Poznáš to príslovie „Vodu káže, víno pije“? Tak presne táto ľudová múdrosť sa aktuálne dokonale vzťahuje na generálneho riaditeľa automobilky Tesla, Elona Muska. Ten totiž konkurencii radí, aby nezačínala práce na budovaní novej továrne pred tým, než dokončí tú prvú.

Samotný Musk je však dobre známy tým, že svoje projekty rozbieha jeden za druhým. Platí to aj pri výstavbe tovární, ktoré paralelne buduje v USA aj v Európe. Rivian pritom minulý mesiac potvrdil, že hľadá nové miesto na výstavbu druhej továrne, ktorá by doplnila tú v Normal v Illinois. Na spustenie výroby však nie je pripravená ešte ani prvá továreň, čo malo za následok odklad produkcie elektrického pickupu Rivian R1T.

Musk radí konkurencii

Musk v tomto prípade radí svojej konkurencii veľmi triezvo a rozumne. Rivian potrebuje čo najskôr spustiť výrobu svojich elektrických vozidiel, preto by sa mal zamerať na dokončenie prvej továrne a následné spustenie samotnej výroby.

Americký vizionár takýmto spôsobom reagoval na správu, ktorú na svojom webe uverejnila agentúra Reuters. Podľa informácií tohto zdroja predložil Rivian plány na vybudovanie novej továrne v Texase.

„Project Tera“ má byť dokončený do roku 2027. Továreň sa má rozprestierať na rozlohe 8 000 m2 a do oblasti prinesie viac ako 7 500 nových pracovných miest.

V dokumente sa ďalej uvádza, že z výrobnej linky zíde pri plnej prevádzke až 200 000 elektromobilov ročne. Minimálny ročný plat zamestnancov sa má pohybovať na úrovni 56 000 dolárov, čo je zhruba 48 000 €.

NEPREHLIADNI
Je to oficiálne, výroba Tesly Cybertruck sa odkladá. Kedy príde?

Výroba začne až v septembri

Ani elektrický pickup Rivian R1T sa nevyhýba problémom s výrobou, ktorú už automobilka niekoľkokrát odložila. Prvý odklad nastal ešte v máji, kedy výrobca oznámil, že prvé kusy prídu zákazníkom v júli, teda o mesiac neskôr, než sa pôvodne plánovalo.

Screenshot/Youtube/Rivian

Nedávno však portál CarAndDriver informoval, že dodávky takzvanej „Launch“ edície sa presúvajú až na september. Pevne veríme, že to takýmto štýlom nebude ďalej pokračovať a automobilka stihne splniť očakávaný termín.

Rivian pritom získal v rámci najnovšieho investičného kola štedrú finančnú injekciu vo výške 2,5 miliardy dolárov (2,12 miliardy eur). Najväčšími investormi boli Amazon.com, Ford Motor a T. Rowe Price. „Nová finančná infúzia umožní Rivianu rozšíriť programy nových vozidiel, naše výrobné kapacity a podporiť uvedenie produktov na medzinárodných trhoch,“ povedal výkonný riaditeľ startupu R. J. Scaringe.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú