Majiteľ Tesly Model 3 zažil pred pár dňami veľmi nepríjemnú situáciu. Počas jazdy na neho z ničoho nič namieril vodič SUV značky Hyundai malú zbraň, dôvodom mohlo byť „pohŕdanie elektromobilmi“, informuje portál Teslarati.

Kamery na vozidlách Tesla opäť pomohli odhaliť arogantné správanie iného vodiča. Majiteľ Modelu 3 šiel vyzdvihnúť svoju ženu do mesta Salem, no počas jazdy na neho z ničoho nič vodič SUV značky Hyundai namieril zbraň.

Majiteľ Tesly jeho správanie ignoroval, aby situáciu ešte viac nevyostroval, no zábery, na ktorých je vidieť vodiča, jeho správanie a aj jeho evidenčné číslo, neskôr zverejnil na internete. Dôvod jeho konania je neznámy, no mnohí sa domnievajú, že ide o jedného z „pohŕdačov elektromobility“.

Nebol by to totiž prvý prípad, kedy sa majiteľ elektromobilu stretol s agresívnym správaním vodiča automobilu so spaľovacím motorom. Doposiaľ sa ale väčšina prípadov týkala takzvaného „coal rollingu“.

„Coal rolling“ je fráza, ktorá pomenúva vytáčanie upraveného naftového motora do vysokých otáčok, vďaka čomu vychádza z jeho výfukového potrubia hustý čierny dym. Tieto prejavy sa používajú ako gesto proti ekológii, kam pochopiteľne patrí aj elektromobilita.

Taktiež sa majitelia elektromobilov stretávajú aj s tým, že vodiči veľkých naftových pickupov alebo SUV blokujú nabíjacie stanice pre elektromobily. Blokácia staníc či coal rolling je ale pomerne „neškodné“ gesto prejavu nenávisti voči ekológii, no namieriť na niekoho zbraň, je už poriadne za hranicou toho, čo sa môže a čo nie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP