Playerunknown’s Battlegrounds (PUBG) je tohtoročný herný titul, ktorý  v testovacej podobe prišiel na trh približne pred deviatimi mesiacmi. Ide o „strieľačku“, kde sa objavuje množstvo postáv, no a jedna z nich sa nie úplne pozdávala všetkým hráčom. Problémová bola pritom najmä oblasť rozkroku.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Jedna zo ženských postáv v hre PUBG totiž nosila nie veľmi foremnú spodnú bielizeň, ktorá v oblasti rozkroku „ukazovala“ viac než sa niektorým hráčom páčilo. Fanúšikovia hry sa najskôr začali pred pár dňami ozývať na diskusnej platforme Reddit, no a neskôr sa horlivá debata rozhorela aj na Twitteri. Podľa screenshotov z hry je hneď jasné na čo primárne hráči narážali, a ktorý kus oblečenia bol až príliš tesný.

Zobraziť celú galériu (1)
Reddit / Screenshot / PUBG

Reakcia vývojárov

Na celú záležitosť už reagovali aj vývojári hry. Ozrejmenie prišlo z twitterového účtu @PLAYERUKNNOWN. Celá záležitosť s tesným oblečením pritom nebola zrejme ich zámerom. Spomínaný model ženskej postavy totiž vytváral jeden z dodávateľov pre spoločnosť a to hneď na začiatku projektu. Súbory sa počas následných dvoch rokov už údajne vôbec nemodifikovali, ale to sa zmení. Vývojári prisľúbili, že detaily vo výzore postavy čoskoro upravia a ospravedlnili sa za prípadné nepríjemnosti.

Každopádne dizajn postavy a jej tesné oblečenie vyvolalo zmiešané reakcie. Zatiaľ čo niektorí používatelia neprikladali tomu veľkú dôležitosť, iní volali po menej sexistickom zobrazení. Krok vývojárov je jasný – hra bude na testovacích serveroch modifikovaná a v plnej verzii používatelia už uvidia upravenú podobu postavy.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
13%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
88%
Neznášam to
0%
O autorovi
Pavol Lupták
Už počas štúdia na vysokej škole bol môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. S radosťou ich teraz testujem a najmä odhaľujem ich nedostatky. Zaujímam sa aj o témy ohľadom bezpečnosti dát a ochrany súkromia na internete. Moje postrehy a niečo zo súkromia môžeš sledovať aj na Instagrame a Twitteri (@l_u_p_t_i). E-mail: [email protected]