banner-mi5
Vivo si svoj základný kameň úspechu postavilo na prémiovosti svojich zariadení. Táto koncepcia naplno funguje pri súčasnej vlajkovej lodi Vivo Xplay 5, ktorá drží prvenstvo v premiérovom použití 6 GB RAM v smartfónoch. Za tento nadupaný stroj si však nechá Vivo poriadne zaplatiť a záujemcovia sa nehrnú tak, ako by si to majitelia spoločnosti predstavovali. Zmena nastáva príchodom dvoch noviniek s oveľa nižšou cenou, no stále s výbornou výbavou. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Spoločnosť svoje sily teda nechce zamerať len na high-end segment a svetu predstavila dvojicu smartfónov, ktoré majú síce stále nádych pravého luxusu, no svojimi špecifikáciami patria skôr do strednej-vyššej triedy. Svetlo sveta uzreli Vivo X6S a väčší brat X6S Plus. Dizajn je tradičný pre Vivo smartfóny a máme tu nádherné celokovové prevedenie spolu s tenkým profilom. Výsledná hrúbka oboch smartfónov je pod hranicou 7 mm. Na zadnej strane je potom umiestnený rýchly snímač odtlačkov prstov, ktorý je úplne totožný s tým, ktorý sa nachádza v top modeli Xplay 5. Záujemcovia si budú môcť vybrať z 3 farebných prevedení – zlatá, strieborná a ružovo-zlatá. Na používateľa sa bude pozerať 5,2, respektíve 5,7-palcový FullHD displej v prípade verzie s prívlastkom „Pro“ v názve. Panel je typu Super AMOLED, čo zaručí skvelé vlastnosti za každých okolností.

gsmarena_002

Oba smartfóny majú úplne totožné procesory a Vivo využilo služby Snapdragonu 652, ktorý sa radí už do vyššieho segmentu procesorov. Pri oboch novinkách je taktiež k dispozícii rozšíriteľné 64 GB úložisko a 4 GB RAM. V prípade Vivo X6S napája tento hardvér 2400 mAh batéria a väčšiu variantu X6S Plus napája 3000 mAh akumulátor. Samozrejmosťou je technológia rýchleho nabíjania. Zariadenia bežia na staršom Androide 5.1 Lollipop s nadstavbou Funtouch OS.

gsmarena_003

X6S dokáže vyhotovovať kvalitné fotografie vďaka 13 MPx snímaču na zadnej strane s clonou f/2.2. Predný selfie fotoaparát ponúka 8 MPx. Vivo X6S Plus ma o niečo lepší fotoaparát, ktorý disponuje vyšším, 16 MPx rozlíšením a clonou f/2.0. Selfie fotoaparát je nemenný a má 8 MPx rozlíšenie. Nové smartfóny od Vivo sa môžu pýšiť aj vysokokvalitným HiFi audio čipom a samozrejme aj s podporou mobilného 4G pripojenia, ktoré však dokáže využiť iba 2 európske frekvencie, 1800 a 2100 MHz. Predaj noviniek začne 5. apríla a základný model Vivo X6S bude stáť v prepočte 352 €. Za Vivo X6S Plus si priplatíme o trošku viac a štartovacia cenovka sa zastavila na úrovni 406 €.

vivo-x6s

vivo-x6s (1)

vivo-x6s (2)

Zdroj: Gizmochina.com, Vivo.com.cn, Gsmarena.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP