Naše hlavné mesto je nádherné. Čo by si teda povedal, ak by si sa mohol previesť Bratislavou vo videohre? Slovenské štúdio ti túto príležitosť sprostredkuje už za pár dní v projekte Vivat Sloboda.

Vivat Sloboda bude hra s otvoreným svetom odohrávajúca sa v našom hlavnom meste. Projekt z našich luhov a hájov má za úlohu ukázať, že sloboda nie je samozrejmosť. V hre budeš ako vodič štátnej taxislužby musieť vykonať dve zákazky v známych kulisách mesta, no samozrejme bude tam drobný háčik.

Keďže hra vychádza na oslavu tridsiatich rokov od nežnej revolúcie, Bratislava bude zasadená do daného obdobia, čo iba dotvorí finálnu myšlienku projektu. Hru vyvíja bratislavské štúdio Team Vivat, dočkáš sa slovenského dabingu a tešiť sa už môžeš na ďalšie obdobné projekty.

Nenechaj si ujsť
TOP 10 hier, ktorými si skrátiš čakanie na pripravované Diablo 4

Ide totiž o debut štúdia, na ktorom plánujú Bratislavčania budovať svoje posolstvo aj naďalej. Aby bol zážitok čo najintenzívnejší, slovenské štúdio v podaní Romana Lipky a Jaromía Mikay zozbieralo stovky dobových fotografií a dvojica na hre strávila hriešne množstvo hodín. Vivat Sloboda vyjde už 17. novembra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú