Od predstavenia nových iPhonov 12 uplynulo len pár dní. Fanúšikovia značky sa dočkali množstvo vylepšení, ale aj viacerých kontroverzných rozhodnutí. Výrobca mal podľa avizovaných informácií počas online konferencie spustiť predpredaj týchto noviniek v dvoch termínoch. Podľa našich informácií sa Slovensko ocitlo na vedľajšej koľaji a nové iPhony 12 k nám zavítajú o celé týždne neskôr. Poznáme dôvod.

Apple oficiálne oznámil spustenie predpredaja a samotného predaja iPhonu 12 mini, iPhonu 12, iPhonu 12 Pro a iPhonu 12 Pro Max v dvoch rozdielnych dátumoch. Na trh najprv zavíta ako prvý menší iPhone 12 Pro spolu s iPhonom 12.

Túto dvojicu modelov si vedia zákazníci predoobjednať od 16. októbra a na pulty predajní sa dostane 23. októbra. Väčší iPhone 12 Pro Max a iPhone 12 mini budú v predpredaji až od 6. novembra a jeho predaj má byť zahájený o týždeň neskôr, teda 13. novembra. Podľa našich informácií sa príchod niektorých iPhonov 12 na náš trh oneskorí o celé týždne.

Zobraziť celú galériu (1)
Apple (Úprava redakcie)

Nové iPhony 12 prídu na Slovensko neskôr. Vraj kvôli 5G

Podľa potvrdených informácií, ktoré získala redakcia FonTech.sk, je Slovensko až v 2. vlne, ktorú bude Apple zásobovať novými smartfónmi neskôr. Zákazníci v susednom Česku však môžu predobjednať nový iPhone 12 a iPhone 12 Pro už dnes ako cez oficiálnu Apple stránku, tak aj prostredníctvom predajcov tretích strán.

Je tu veľká šanca, že na Slovensku budú predobjednávky spustené až o 2 týždne, teda zhruba 30. októbra. Zatiaľ nie je jasné, ako tento odklad ovplyvní spustenie predobjednávok a predaj v prípade iPhonu 12 Pro Max a iPhonu 12 mini. Len pripomíname, že minulý rok pri iPhonoch 11 bolo Slovensko vôbec prvýkrát hneď v prvej vlne predajov so zvyškom sveta.

Dôvodom toho, že niektoré iPhony 12 prídu na Slovensko neskôr, sú paradoxne 5G siete. Podľa našich zistení sa Apple rozhodol zaradiť Slovensko do 2. vlny pri distribúcii práve kvôli nedostatočne rozvinutej infraštruktúre mobilných sietí. V Česku je situácia o čosi lepšia, a tak si môžu zákazníci objednať iPhone 12 Pro a iPhone 12 už oddnes.

Môžeme však predpokladať, že v prípade spomínaného oneskorenia na našom trhu môže dôjsť k uvedeniu všetkých modelov v približne rovnakom čase (ideálne vyzerá oficiálny termín štartu predaja iPhonov 12 Pro Max / iPhone 12 mini začiatkom novembra). To by znamenalo, že si zákazníci budú môcť predobjednať a neskôr kúpiť všetky modely v rovnakom termíne. Ide však len o dohady a zatiaľ neboli takého informácie potvrdené ani vyvrátené.

Ďalšie články:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom