Obchod Play ponúka desiatky rôznych aplikácií tretích strán, ktoré slúžia na prehrávanie video a audio obsahu. Medzi tie najpopulárnejšie už dlhé roky patrí VLC Player, ktorý sa však potýkal s problémami na vybraných modeloch smartfónov. Po sťažnostiach majiteľov nových smartfónov od Huawei zrušili vývojári prístup týchto modelov k prehrávaču VLC v Obchode Play.

Od prvého vydania v roku 2001 sa stal VLC Player jedným z ikonických prehrávačov, ktorý si obľúbili milióny používateľov. Táto aplikácia hravo zvláda prehrávať najrôznejšie súbory a médiá, pričom je už nejaký čas dostupná aj pre Android smartfóny. Používatelia, ktorí vlastnia niektorý z nových modelov spoločnosti Huawei, si však tento titul z Obchodu Play už stiahnuť nemôžu. Zákaz prístupu k tejto aplikácii vydali jej vývojári po sťažnostiach na problémy, ktoré žiaľ nemali iné riešenie.

Huawei smartfóny sa k VLC prehrávaču cez Obchod Play už nedostanú

Spoločnosť VideoLAN, ktorá stojí za vývojom prehrávača VLC, nedávno na Twitteri oznámila, že vybrané smartfóny Huawei boli pridané na čiernu listinu a v Obchode Play tak už nebudú mať k tejto aplikácii prístup. Za všetko môže princíp fungovania tohto prehrávača a spôsob, akým tieto smartfóny šetria energiu. VLC Player totiž pre správne fungovanie potrebuje bežať na pozadí, no nové modely Huawei smartfónov často takéto aplikácie automaticky zatvárajú, aby ušetrili nejaké to percento batérie.

Zablokovanie prístupu týchto zariadení k aplikácii sa tak zdalo ako jediné možné riešenie. Našťastie nejde o všetky modely tejto spoločnosti a problém sa zväčša týka iba novších kúskov. Používatelia však stále majú v Obchode Play rad ďalších alternatívnych aplikácií, ktoré môžu využiť pre prehrávanie mediálneho obsahu.

Nenechaj si ujsť
Huawei prišiel s veľkým plánom aktualizácií Androidu v smartfónoch. Kompletne mení stratégiu

Aj keď bol VLC Player v tomto virtuálnom obchode pre Huawei smartfóny zablokovaný, stále si ho môžu používatelia stiahnuť z oficiálnej stránky aj pre zakázané modely. V prípade aktualizácií však nedostanú nový balíček automaticky a nový „.apk“ súbor VLC prehrávača si tak budú musieť stiahnuť a nainštalovať manuálne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom