Dnes o skvelom smartfóne nerozhoduje len jeho nadupaný hardvér, ale aj svižný, vyladený a hlavne bezpečný softvér. Mnohí výrobcovia zabúdajú práve na tento aspekt. Huawei si chce v tomto smere napraviť reputáciu a prisľúbil aktualizácie každé dva mesiace.

Pokiaľ sa jedná o aktualizácie softvéru, Huawei podobne ako napríklad taký Samsung nemá v tejto oblasti práve najlepšiu reputáciu. Najnovšie gigant oznámil, že už nebude podporovať vlajkovú loď z roku 2016, ktorou je Huawei P9. Jeho majitelia túžobne očakávali príchod Androidu 8.0 Oreo, no nestane sa tak napriek faktu, že smartfón mal dostať ešte jednu veľkú aktualizáciu od svojho vydania.

Aktualizácie každé dva mesiace, ale …

Huawei asi vytušil, že neurobil správy krok a následne ohlásil, že plánuje pre smartfóny z roku 2017 a 2018 vydávať aktualizácie softvéru, ktoré ponesú mesačné bezpečnostné záplaty pre Android a tiež opravy, vylepšenia a nové funkcie samotného firmvéru. Samozrejme, aj tu sa našiel malý háčik. Huawei tento plán orientuje primárne na vlajkové lode.

Vlajkové lode a niektoré smartfóny strednej triedy dostanú odomykanie tvárou

Najnovšie aktualizácie by mali priniesť odomykanie tvárou do väčšiny vlajkových lodí ako Huawei P20 / P20 Pro, minuloročného modelu Mate 10 / Mate 10 Pro, klasickej verzie P10 a dokonca Mate 9 z roku 2016. Táto bezpečnostná funkcia by však mala pribudnúť aj do niekoľkých smartfónov strednej triedy.

Konkrétne sa jedná o modely Nova 3e, Nova 2 Lite a Nova 2i. Nakoľko však bude táto vymoženosť aj bezpečná, zatiaľ nevieme. Snaha priniesť nové funkcie do svojich smartfónov sa ale cení.

Malý, ale správny krok dopredu

Dvojmesačný plán aktualizácií softvéru smartfónov od Huawei sa možno na prvý pohľad nezdá ako výhra. No vzhľadom na aktuálny stav aktualizácií sa dá brať tento plán ako malý, avšak dobrý krok dopredu. K pravidelným mesačným aktualizáciám ako je tomu v prípade smartfónov Google Pixel má síce Huawei ešte možno ďaleko, no ostáva nám len dúfať, že svoju reputáciu v oblasti aktualizácií bude len a len vylepšovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom