Po dlhom čakaní na jednu z najambicióznejších hier vôbec sa hráči dočkali prvých pozitívnych správ. Pripravovaný titul Star Citizen dokázal získať finančnú podporu vo výške až 200 miliónov dolárov a každý ho bude môcť už čoskoro preskúmať. 

Nekonečný vesmír plný rôznych zákutí, planét a vesmírnych lodí už čoskoro odhalí svoje bližšie detaily. Tvorcom hry Star Citizen sa podarilo presiahnuť významný míľnik, vďaka ktorému môžu pokračovať vo vývoji tejto úchvatnej vesmírnej hry. Do zbierky pritom prispelo viac než 2 100 000 ľudí, ktorí spolu hru podporili sumou viac ako 200 miliónov dolárov. Čo však môže byť ešte lepšie ako vedieť, že sa táto očakávaná hra bude naďalej vyvíjať? Predsa jej skúmanie ešte pred oficiálnym vydaním.

Týždeň hrania zadarmo

Star Citizen bude totiž na týždeň zadarmo. Počas 7 dní tak hráči môžu preskúmať prvú planétu Hurston, na ktorej nájdu hlavné mesto Lorville. Vývojári si pre všetkých pripravili rozsiahlu mapu veľkú tisíce kilometrov, mnoho misií, vozidiel a prostredie, ktoré zláka každého. Hráči si zalietajú na každej vesmírnej lodi a môžu odletieť aj na niektorý z 8 priľahlých mesiacov planéty.

Nenechaj si ujsť
Ošiaľ okolo Red Dead Redemption 2 ani zďaleka nekončí. Čaká nás ešte jedna veľká novinka

Star Citizen spustí svoj „Free Fly“ režim 23. novembra a využiť ho bude možné do 30. novembra. Aj keď hra ešte nepozná svoj oficiálny dátum debutu, je skvelé vidieť, že vývojári to napriek zložitosti hry nevzdali a pokračujú v jej vývoji. Do premiéry síce ostáva dosť času, no prvý pohľad na vesmír v Star Citizen sa nám naskytne už čoskoro.

Tí, ktorí by si chceli hru vyskúšať predtým než si ju kúpia, môžu využiť práve túto príležitosť zdarma. Ráno 23. novembra hra otvorí svoje brány každému, kto chce preskúmať vesmír, planétu Hurston a lode od mnohých vesmírnych spoločností. Dokonca bol zverejnený aj zoznam lodí, ktoré budú v jednotlivé dni k dispozícii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP