Slovenský operátor Telekom dnes prostredníctvom tlačovej správy informoval o zverejnení finančných výsledkov za prvých 9 mesiacov roka 2020. Ukazujú rast pokrytia optickej siete, rekordnú prevádzku dát, no aj medziročný pokles zákazníkov s mobilnými službami.

Počet mobilných zákazníkov poklesol, paušály rastú

Ružový operátor sa tento rok vo veľkom zameral na rozširovanie svojich pevných sietí, pričom svojou optickou sieťou pokrýva v treťom kvartáli tohto roka 741-tisíc domácností. Zároveň stúplo aj pokrytie VDSL technológie, a to na 692 tisíc domácností

Pokrytie 4G sieťou dosiahlo k 30. septembru 94,7% populácie Slovenska, pričom Telekom pridal aj niekoľko nových lokality s nadstavbou 4G+, a to mestá Bánovce nad Bebravou, Dolný Kubín Handlová. Jedným z dôsledkov benefitu Nekonečných dát počas prvej vlny pandémie je aj fakt, že operátor dosiahol v apríli rekordnú prevádzku dát na úrovni 8588 TB.

Čo sa počtu zákazníkov týka, pevné linky Telekomu využíva 862-tisíc ľudí, čo je oproti minulému roku nárast o 0,9 %. V prípade televíznych služieb  činí počet zákazníkov 644-tisíc ľudí a počet širokopásmových prístupov stúpol na 730-tisíc, čo predstavuje medziročný nárast o 2,7 % a 4,1 %.

Zobraziť celú galériu (1)
Pixabay (Úprava redakcie)

V rámci mobilnej siete využívalo k 30. septembru služby operátora celkom 2,412 milióna klientov, pričom oproti minulému roku stratil Telekom približne 20000 zákazníkov, čo vykazuje 0,8 % medziročný pokles.

Počet zmluvných klientov s mesačnými paušálmi však vzrástol o 1,7 % na 1,418 milióna ľudí. Zároveň však došlo k výraznému medziročnému poklesu zákazníkov s predplatenými kartami, a to až o 87000, respektíve 15,4 %. Počas prvých deviatich mesiacov 2020 dosiahla spoločnosť celkové výnosy na úrovni 562,2 milióna €, čo aj napriek stabilnejšiemu tretiemu kvartálu predstavuje medziročný pokles o 2,1 %.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom