Takmer presne pred rokom sme informovali o novej verzii Total Commandera, vtedy ešte pod verziou 9.5. Program teraz konečne prichádza už s desiatou iteráciou, ktorá je aktuálne vo fáze beta.

Zatiaľ čo používateľské prostredie ostáva nemenné, pod kapotou sa dočkáme hneď niekoľkých zásadných zmien. Legenda priemyslu a autor nástroja, Christian Ghisler, Total Commander 10.00 beta na oficiálnej stránke sprístupnil a zároveň aj vypísal obrovský zoznam noviniek, zmien a úprav prichádzajúcich s touto verziou.

Najhlavnejším prírastkom je možnosť prehľadávania zložiek na médiách, naformatovaných na formát exFAT, pôvodne určených pre operačný systém MacOS. Heslom zabezpečené priečinky môžeš odteraz otvárať už aj za pomoci Windows Hello, čiže namiesto Master hesla môžeš zadávať nastavený PIN kód alebo využívať biometriu.

Total Commander 10.00 beta

Nový Total Commander odhaľuje ukrytý priečinok na ceste c:\Users\meno používateľa\AppData, a to aj vtedy, keď v rámci nastavení zobrazenia priečinkov nie je zaškrtnutá možnosť vidieť skryté súbory, priečinky a disky. Zároveň sa rozšírila aj podpora náhľadov vybraných obrazových formátov ako JPG alebo hneď niekoľké variácie formátu RAW.

Interakcia v používateľskom prostredí sa ešte väčšmi prehĺbila

Náhľady podporovaných súborov teraz môžeme približovať kombináciou Ctrl + koliesko na myši od 10 % až po 200 %. Rovnako je odteraz možné skrolovať v kartách adresárov podobne ako v Mozille.

Kapitolou samou o sebe je dnes už zaužívaný add-on Lister, slúžiaci na prehliadanie multimediálnych súborov, ktorý od novej verzie funguje na multimediálnom API DirectShow, ktoré nahrádza starší rámec Video for Windows. Videá je teraz možné prehrávať už aj vo full screene, môžeme vyberať medzi kapitolami a meniť ako zvukovú stopu, tak aj titulky.

NEPREHLIADNI
Koniec zdieľaniu účtov na Netflixe? Streamovací gigant testuje radikálny krok

Pridala sa podpora LAV filtrov upravujúcich kvalitu obrazu, možnosť uloženia poslednej prehrávanej pozície alebo dedikované tlačidlá pre skákanie v minutáži (10 alebo 60 sekúnd, pričom obidve hodnoty sa dajú zmeniť v nastaveniach) dopredu alebo dozadu.

Zoznam zmien a noviniek je vzhľadom na úplne novú číslovku označenia zdá sa nekončiaci. Okrem vyššie popísaných vymožeností opravil vývojár hneď niekoľko bezpečnostných chýb a vykonal ďalšie stovky na prvý pohľad nespozorovateľných úprav. Total Commander aj naďalej, za cenu vyskakujúcej ponuky kúpenia celoživotnej licencie, ostáva zadarmo.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom