Niekoľko mesiacov beta testovania a úprav konečne priniesli finálny výsledok. Stále populárny správca súborov, Total Commander, teraz prichádza v novej verzii 9.5, ktorá okrem iných zmien dostala aj tmavý režim, informuje WinAero.

Tento obľúbený správca súborov bude v septembri tohto roka oslavovať už svoje 27. výročie. Poprvýkrát bol vydaný ešte v roku 1993 a od tej doby si prešiel veľkými zmenami, ktoré z neho spravili  vyspelý program na správu súborov s množstvom užitočných funkcií. Medzi inými zmenil aj názov a z pôvodného Windows Commanderu sa stal pred 18 Total Commander.

Pribudlo tmavé prostredie a viacero zmien

Teraz sa aplikácia dočkala po beta testovaní opravy chýb a ďalších vylepšení, medzi ktoré patrí upravené používateľské prostredie s tmavým režimom, úpravy pri operáciách so súbormi, vyhľadávanie, či nové interné príkazy. Zlepšilo sa aj kopírovanie súborov medzi FTP servermi.

Dostalo sa aj na funkciu premenovania viacerých súborov naraz a používateľ môže nastaviť odlišnú farbu pre nedefinované výsledky vyhľadávania, či vyhľadávať vo výsledkoch hľadania. Všetky novinky vo verzii 9.5 nájdeš na oficiálnom webe, kde si môžeš najnovší Total Commander stiahnuť.

Screenshot/Total Commander/FonTech

Nenechaj si ujsť
WhatsApp na iOS konečne dostáva dôležitú inováciu vzhľadu

Nejedná sa však o zásadné zmeny vo fungovaní programu, no najvýraznejšou je azda tmavý režim, ktorý teraz môže byť aktivovaný manuálne alebo sa prispôsobí nastaveniam Windowsu 10 od verzie 1809. Tento režim je ale dostupný aj pre používateľov Total Commanderu v už nepodporovanom systéme Windows XP, Windows 7 a novších verziách. V porovnaní s predošlými verziami sa tak do čiernej farby zahalí celé používateľské prostredie. Za zmienku však stojí aj nový online inštalátor aktualizácií, ktorý sa postará o to, aby bol program vždy v aktuálnej verzii.

Bezplatné alternatívy

Mnohí stále využívajú Total Commander v bezplatnej verzii, no dostupná je aj platená verzia s licenciou, ktorú používateľ získa za jednorázový poplatok doživotne. Cena takejto verzie je 44,40 €. Po skončení 30-dňovej skúšobnej verzie program funguje ďalej, no používateľ sa nevyhne upozorneniam na kúpu licencie, informuje Neowin.

Pokiaľ však niekto nechce platiť za plnú verziu programu, môže využiť rôzne alternatívy, ktoré sú dostupné úplne zadarmo. Medzi ne patrí napríklad FreeCommander, Double Commander, Multi Commander, či muCommander a mnoho ďalších.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú