Digitalizácia platieb je stále rozšírenejším procesom, ktorý má za úlohu zjednodušiť platby za služby, tovar, či zábavu. Bezkontaktné platby si svoje uplatnenie našli aj v metropole Spojeného kráľovstva, kde ich pomáha šíriť švédska spoločnosť iZettle. Rozvoj bezkontaktných platieb podporuje aj londýnsky starosta a profitujú z neho tiež pouliční hudobníci a umelci, ktorí si týmto spôsobom dokážu viac privyrobiť.

Po testovacej prevádzke terminálov pre bezkontaktné platby sa tento spôsob platenia rozšíri do celého Londýna ku všetkým registrovaným pouličným umelcom. Využiť tento spôsob platenia v praxi pomohla mestu spoločnosť iZettle, ktorú prednedávnom kúpil PayPal za úctyhodných 2,2 miliardy dolárov.

Londýn si zamiloval digitálne platby

Pozitívny prínos bezkontaktných platieb pocítili pouliční umelci už počas testovacej fázy. Jedna z umelkýň, Charlotte Campbellová, ktorá bola súčasťou „beta“ testu, prezradila, že s pomocou bezkontaktných platieb zarobila viac peňazí. Za spev jej týmto spôsobom platilo omnoho viac ľudí a keď jedna osoba zaplatila, nasledovala ju ďalšia. Nenápadné šírenie digitalizácie platieb v Spojenom kráľovstve spoločnosťou iZettle má teda už teraz svoje prínosy.

Nenechaj si ujsť
Na tomto mieste by si bezkontaktné platby a Google Pay rozhodne nečakal

Anglicko pritom nie je jedinou krajinou, kde táto spoločnosť pôsobí. Svoje aktivity má až na 12 trhoch v severnej Európe, Mexiku a Latinskej Amerike. Pomocou prepojenia malých čítačiek kariet so smartfónmi sa môžu do bezkontaktných platieb zapojiť aj menší živnostníci, ktorí nemôžu využiť klasické platobné terminály. Londýnski umelci tak už nebudú odteraz prijímať iba mince a papierové peniaze, ale aj digitálne platby, ktoré si okoloidúci nesmierne obľúbili.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP