V Lokiho seriáli preskúmame neprebádané kúty Marvelu. O čom bude a kto ho má na starosti?
Niet fanúšika Marvelu, ktorý by nemiloval Lokiho. Žiaľ, vo filme Avengers: Infinity War sme mu, zdá sa, dali zbohom. Ešte viac nás to zamrzelo, keď nám štúdio potvrdilo smutnú teóriu o jeho minulosti.
Môžeme sa síce dohadovať, že Lokiho v nadchádzajúcom Endgame určite oživia, no nech už to je ako chce, ešte sa ho celkom dosť nabažíme. Materská spoločnosť Marvelu totižto chystá streamovaciu službu Disney+ a práve náš obľúbený asgardský poloboh na nej dostane vlastný seriál!
Loki seriál: Detaily o príbehu a tvorcoch
Ani zďaleka nejde o nové správy. Už takmer pol roka dozadu sme vás informovali o tom, že Scarlet Witch a Loki dostanú vlastné seriály, ktoré si pozrieme na vyššie spomenutom Disney+. Pred mesiacmi nás potešila správa, že pôjde o vysoko-rozpočtové hrané príbehy, v ktorých sa objavia filmoví herci. No a práve dnes k nám dorazili ďalšie skvelé informácie, vďaka ktorým týmto projektov veríme stále viac.
Portál THR oznamuje, že na Lokiho seriáli bude pracovať Michael Waldron. Toto meno vám možno nič nehovorí, no určite ste jeho tvorbu už zaznamenali. Waldron je totižto tvorcom viacerých seriálov, pričom práve pracuje ako scenárista a producent nadchádzajúcej série seriálu Rick and Morty. Jeho kariéra navyše skvelo súhlasí s novým popisom Lokiho seriálu, ktorým Marvel prerazil strop našich očakávaní:
“V seriáli budeme nasledovať Lokiho, ktorý sa so svojimi schopnosťami objavuje v dejinách ľudstva ako nečakaný hráč v historických udalostiach.“
Ako Loki vystupuje v dejinách ľudstva?
Vďaka dlhým životom, ktoré sú polobohovia ako Loki schopní žiť, je na to priestor. Ak sa nad tým zamyslíme, v tomto ohľade majú tvorcovia absolútnu slobodu. Z MCU sme sa už dozvedeli, že Loki sa vedel z Asgardu dostať bez povšimnutia, a to aj na dlhšiu dobu. Je teda možné, že ešte stovky rokov dozadu chodil na dobrodružstvá, počas ktorých ovplyvňoval chod dejín Zeme? Áno, je. Navyše, dáva to dokonalý zmysel.
Vzrušuje nás myšlienka, že v Lokiho seriálu zavítame do doposiaľ neprebádaných kútov Marvelu. Naprieč celým MCU sme sa totižto nedostali viac do minulosti ako do udalostí Druhej svetovej vojny. Dosť možno teda uvidíme, ako sa Loki už stovky rokov dozadu zameral na Zem a “vychovával” si ju do chvíľ, kým jej konečne nezačne vládnuť. To sa mu síce nakoniec nepodarilo, no dej zasadený hlboko do minulosti nám taktiež dovoľuje preskúmať úplne iného Lokiho, akého poznáme z filmov.
Čítajte viac z kategórie: Filmy & seriály
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú
VIDEO: Netflix láka ľudí na nečakanú novinku. Ukazuje krvavé hry z čias samurajov
RECENZIA Veľké finále sa nekoná. Kultová hororová séria končí s trpkou príchuťou, zabudla strašiť (RECENZIA)
kvíz KVÍZ: Väčšina „znalcov“ nedá už tretiu otázku. Ukáž, že filmové akčné legendy máš v malíčku
Na Slovensko prichádza najlepšie hodnotený seriál celého roka. Ponúkne ho jediná služba
Nič lepšie vraj na Netflixe tento rok neuvidíš. Hrozivo aktuálny film ohromil kritikov, 11 minút mu tlieskali v stoji
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP
Tragická zrážka kamióna s autobusom: Zranilo sa 28 osôb, zasahoval vrtuľník
Vlaky meškajú desiatky minút, porucha paralyzuje dôležitú trať. ZSSK sa ospravedlňuje
Predčasné dôchodky sa vymkli spod kontroly, hrozí kolaps. Do roku 2031 dodatočne pohltia 896 miliónov eur
Matovič predstavil novú posilu Hnutia Slovensko. Nahradí Annu Záborskú
MIMORIADNE: V Bratislave našli 230-kilogramovú leteckú bombu, polícia evakuuje budovy
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Vedcom padla sánka. 4 757 metrov pod ľadom Antarktídy objavili stratený svet
- Na Slovensko prichádza najlepšie hodnotený seriál celého roka. Ponúkne ho jediná služba
- Zbraň budúcnosti zlyhala na plnej čiare. Arabi testovali čínsky laser a ostali totálne zarazení
- Európske automobilky sa otriasajú. Šéf Stellantisu poslal Bruselu tvrdý odkaz, čas sa kráti
- Veľmoc našla ložisko mimoriadne vzácnej suroviny. Má astronomickú hodnotu
-
- Vedcom padla sánka. 4 757 metrov pod ľadom Antarktídy objavili stratený svet
- Zbraň budúcnosti zlyhala na plnej čiare. Arabi testovali čínsky laser a ostali totálne zarazení
- Na Slovensko prichádza najlepšie hodnotený seriál celého roka. Ponúkne ho jediná služba
- Nič lepšie vraj na Netflixe tento rok neuvidíš. Hrozivo aktuálny film ohromil kritikov, 11 minút mu tlieskali v stoji
- Európske automobilky sa otriasajú. Šéf Stellantisu poslal Bruselu tvrdý odkaz, čas sa kráti
-
- Nič lepšie vraj na Netflixe tento rok neuvidíš. Hrozivo aktuálny film ohromil kritikov, 11 minút mu tlieskali v stoji
- Nemajú proti nej šancu. F-16 dostane desivú zbraň, ktorá môže zachrániť Ukrajinu
- Vedcom padla sánka. 4 757 metrov pod ľadom Antarktídy objavili stratený svet
- Susedná krajina kupuje ničivé zbrane za 1,4 miliardy eur. Moskve poslali jasný odkaz
- BMW to myslí naozaj vážne. Už čoskoro spustí sériovu výrobu odpísaného pohonu áut
Prekvapenie: Európske automobilky úspešne plnia prísne emisie EÚ, zaostáva len slávna značka
Nemecký politik chce zrušiť zákaz spaľovacích motorov. Prehliadame vraj dostupnú alternatívu pre spaľováky
Inšpiroval ich Kotlár? Nemecko spúšťa vyšetrovanie pandémie COVID-19
AKTUÁLNE: NCZI hlási veľký výpadok. Nefungujú všetky elektronické služby
Rusi sa zrejme vrátia na Slovensko. Fico ich chce zapojiť do jadrového projektu desaťročia
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP