Hry

Illusion Softworks na čele s Danom Vávrom sa pred 17 rokmi podarilo vypustiť do sveta titul, ktorý sa nielen skvelo predával, ale dodnes sa o ňom hovorí ako jednom z najlepších mafiánskych kúskov všetkých čias. Masívny úspech by teraz podľa Eurogamer rado napodobnilo ďalšie české štúdio. 

České vývojárske štúdio SiCzech Arts má totiž vyvíjať akčnú hru v otvorenom svete, ktorá bude obľúbené mechaniky z Mafie kopírovať a postavená na nich má byť prakticky celá hrateľnosť. Projekt zatiaľ nesie názov Velvetist: The City of Machine Guns a tvorcovia už pred konferenciou GDS 2019 stihli pripraviť hrateľný prototyp, ktorý si môžeš pozrieť nižšie.

Hra sa bude podľa vývojárov odohrávať za železnou oponou počas totalitného režimu, očakávaj preto kopec old-schoolových zbraní a automobilov, vrátane trabantov. Tu je krátky popis Toma Barseweika, jedného z vývárov SiCzech Arts.

Od začiatku má náš projekt vlastný plán: vziať staré dobré mechaniky z Mafie, vytvoriť krásne prostredie, pridať nové prvky a napísať k tomu filmovo strihaný príbeh. Všetko sa nám zatiaľ darí a preto sme pripravili hrateľný prototyp.

Prečítaj si aj
TOP 10 hier, ktorými si skrátiš čakanie na pripravované Diablo 4

Autori sa zatiaľ nevyjadrili k možnému dátumu vydania, najväčšiu pozornosť však ambiciózny vývojársky tím vzbudzuje tým, že bude vo veľkom čerpať z mimoriadne populárnej Mafie. Tá podľa Take Two stihla do roku predať viac než 2 milióny kópií a bezpochyby patrí na čelo najlepších hier, ktoré v Českej republike vznikli.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom