Apple koncom minulého roka konečne predstavil vlastný procesor M1, ktorý zmenil smerovanie počítačov spoločnosti. Gizmochina teraz upozorňuje na novinky týkajúce sa obľúbeného MacBooku Pro, ktorý by s najbližšou iteráciou mal okrem iného prísť aj o kontroverzný Touch Bar.

Aktuálny dizajn MacBooku Pro je tu s nami už od roku 2016. V technologickej komunite za svoju relevantnosť informácií uznávaný Apple analytik Ming-Chi Kuo naznačuje, že práve nadchádzajúca generácia laptopu by mala prejsť radikálnou zmenou dizajnu.

MacBook Pro pre rok 2021 bude zdieľať dizajnové prvky momentálne sa tiahnuce naprieč líniou mobilných zariadení spoločnosti. Môžeme tak očakávať ďaleko industriálnejší a ostrejší dizajn, inšpirovaný iPadmi Pro/Air alebo iPhonmi 12.

Urobil Apple predsa len prešľap?

Nový dizajn po piatich rokoch podľa všetkého upustí aj od kontroverzného Touch Baru, ktorý patril pri predstavovaní v roku 2016 medzi primárne novinky laptopu, no väčšina používateľskej základne však na jeho vymoženosti zanevrela.

Apple

MacRumors ďalej informuje, že návratu sa dočká aj ikonický konektor MagSafe. Myšlienka sa vo svojskej inkarnácii síce objavila minulý rok v mobilnom segmente, no MacBooky Pro od magnetického nabíjania upustili už v roku 2016.

Samozrejmosťou má byť aj momentálny štandard po obidvoch stranách základne v podobe USB-C, ktorý určite bude podporovať rozhranie Thunderbolt. Nové profesionálne MacBooky prídu v dvoch variantoch, a to v úplne novej 14-palcovej veľkosti a vynovenom 16-palcovom modeli.

MacBooky Pro prídu v dvoch výkonnostných modeloch

Obidve zariadenia budú poháňané ARM čipmi, pričom sa úplne vynechá možnosť voľby Intelu. Budujúc na predošlých dohadoch očakávame, že aspoň v jednom modeli sa dočkáme ešte silnejšieho čipu, označeného pravdepodobne M1X. Dostupný má byť aj model s novou generáciou základného čispetu nazvaný M2.

Nové laptopy má chladiť rovnaký chladiaci dizajn ako v prípade aktuálneho 16-palcového MacBooku Pro. Zároveň môžeme očakávať, že 13-palcové zariadenia budú doménou línie Air, zatiaľ čo Pro plnohodnotne presedlá na 14-palcové veľkosti. Kuo naznačuje, že MacBookoch Pro s novým dizajnom sa dočkáme už v treťom kvartáli tohto roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom