banner-galaxy-a3-a5SpaceX má za sebou ďalšie úspešné pristátie! Prvý let v tomto roku vyniesol do vesmíru niekoľko satelitov a úspešne sa vrátil na Zem, čomu sa patrične tešili aj zamestnanci spoločnosti. 

Aerokozmická spoločnosť SpaceX už niekoľko rokov vysiela svoje rakety do vesmíru za účelom zásobovania Medzinárodnej vesmírnej stanice ISS. Rakety Falcon 9 boli skonštruované tak, aby sa ich prvý stupeň bol schopný vrátiť na Zem, no spočiatku to vôbec nešlo podľa predstáv. Po niekoľkých neúspešných pristátiach, kedy boli rakety pri pristátí na plošinu zničené, prišiel prvý úspech. V apríli minulého roka sa totiž odohralo prvé úspešné pristátie rakety Falcon 9, ktorá sa vrátila zo zásobovacej misie. Odvtedy sa uskutočnilo ešte niekoľko úspešných návratov.

spacex falcon 9
zdroj fotografie: Bplaced

TIP: Tech News: Solárne panely pre Gigafactory dodajú až 70 GWh energie! Vyrábať ich bude SolarCity

Raketa Falcon 9 mala tentokrát za úlohu vyniesť do vesmíru nové satelity Iridium a už približne hodinu po svojom štarte sa satelity od nosiča začali uvoľňovať. Po úspešnej misii nastal čas na návrat späť. Tohtoročné prvé pristátie rakety je už piatym úspešným pokusom v poradí a SpaceX má poriadny dôvod na oslavu. Túto udalosť bolo možné sledovať aj v priamom prenose, no pre tých, ktorí to nestihli, je k dispozícií záznam z vysielania.

Prvý veľký úspech SpaceX v tomto roku:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP