Politická situácia medzi Spojenými štátmi a Mexikom je v poslednom čase mimoriadne napätá. To však teraz využil pre svoj marketingový ťah Ubisoft, ktorý chcel týmto spôsobom upozorniť na prichádzajúcu hru, no fakty upravil podľa seba. Herné štúdio zverejnilo fiktívnu tlačovú správu od mexickej vlády, ktorá sa v The Division 2 rozhodla postaviť na hraniciach múr skôr ako USA. 

Vyhlásenie Donalda Trumpa o výstavbe múru na hraniciach s Mexikom vyvolalo vo svete mnohé otázky a pochybnosti, pričom sa ešte viac naštrbili aj politické vzťahy medzi týmito krajinami. Hoci sa mnoho herných štúdií od politiky dištancuje, Ubisoft spravil pravý opak a využil túto situáciu vo svoj prospech. Na jeseň minulého roka prezradil COO spoločnosti, že miešať politiku a hry nie je vhodné, no teraz je všetko úplne inak.

Ubisoft prekrútil politiku USA, aby zviditeľnil svoju novú hru

Do predstavenia nového titulu The Division 2 ostáva už len týždeň a štúdio sa snaží prilákať pozornosť aj týmto netradičným spôsobom. Najprv došlo k ohláseniu aplikácie s rozšírenou realitou pre smartfóny, informoval WCCFTech. Teraz sa na oficiálnom účte na Twitteri objavila falošná tlačová správa od mexickej vlády. Princíp vyhlásenia je pritom totožný s tvrdeniami Donalda Trumpa, no až na to, že múr budú v The Division 2 stavať Mexičania, aby zabránili americkým utečencom prechod cez hranice, informoval portál PCGamesN.

Nenechaj si ujsť
Hráči sa bijú o posledné kľúče k Metro Exodus na Steame. Chcú sa vyhnúť Epic Store za každú cenu

V boji proti tejto vymyslenej situácii sa tak malo Mexiko rozhodnúť postaviť na hraniciach múr. Celá správa je pritom spracovaná v úradnom štýle, aby pôsobila napriek svojmu obsahu dôveryhodnejšie. V ďalšom znení správy sa uvádza aj vyhlásenie výnimočného stavu kvôli možnému ohrozeniu vírusom, ktorý položil Washington D.C. „na kolená“. Takýto politický scenár sa však v The Division 2 vôbec nevyskytne, pretože hra bude aj podľa portálu WCCFTech zasadená len do tohto amerického mesta, ktoré sa nachádza približne 1 500 km od mexických hraníc.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom