Uber vzbudzuje vo viacerých krajinách kontroverziu a v niektorých je dokonca zakázaný. Podobne aj na Slovensku vedú taxikári protesty. Naopak v Chorvátsku štartuje Uber prepravu ľudí pozdĺž Jadranského mora na rýchlych motorových člnoch.

Prednedávnom vo svete zarezonovala informácia, že spoluzakladateľ Uberu, Travis Kalanick, rezignoval pod tlakom akcionárov. Zdalo by sa, že Uberu sa otriasa zem pod nohami, no aj napriek tomu spoločnosť odštartovala v Chorvátsku nový druh dopravy s názvom UberBOAT. Ako už tušíš, ide o dopravu rýchlymi motorovými člnmi pozdĺž Jadranského mora. Tá umožňuje prepraviť až 12 ľudí a bude spájať hlavné turistické miesta pozdĺž celého pobrežia. K dispozícii bude výber z dvoch služieb, a to plavba medzi pevninou a ostrovmi alebo prenajatie rýchlostnej lode pre pol alebo celodenné výlety. Uber vo svojom vyhlásení uviedol, že člny si nie je možné prenajať na vlastnú zodpovednosť bez dopravcov, resp. kapitána.


zdroj fotografie: Uber

Nenechaj si ujsť
Uber aj napriek nevôli taxikárov definitívne zostáva na Slovensku!

Služba bude zatiaľ k dispozícii prostredníctvom aplikácie Uber z miest Splitu a Dubrovníka na južnom Jadrane, ako aj z ostrova Hvar. Cena je vzhľadom k cenovej politike konkurencie veľmi prijateľná. Prenájom rýchlo člna pre osem ľudí na plavbu zo Splitu do Hvaru bude stáť 2 600 Kun, čo je v prepočte približne 350 €. Pre porovnanie, konkurencia ponúka rovnakú službu za cenu od 413 € až po 600 €. Používatelia budú môcť definovať vlastnú trasu počas denných plavieb alebo sa rozhodnú pre organizovaný plán zahŕňajúci niektoré z najpopulárnejších destinácií.

uber boat
zdroj fotografie: Uber

Uber deklaruje, že ich preprava je bezpečná a bola vyskúšaná v Miami a Istanbule. Celkovo len čas ukáže, ako sa bude Uberu dariť v tomto novom projekte. Predsa len Chorvátsko je obľúbenou turistickou destináciou v Európe, pričom cestovný ruch tvorí 18 % hrubého domáceho produktu krajiny. UberBOAT bude teda opäť trieskou v očiach miestnych prepravných spoločností.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú