Všetko má svoje plusy, ale i mínusy. Toto pravidlo sa najnovšie potvrdzuje aj pri rozvoji stále pomerne nového druhu dopravy. Reč je samozrejme o modernej taxislužbe Uber

Na jednej strane teší zákazníkov svojou skvelou dostupnosťou (teda aspoň v našom hlavnom meste) a nízkymi cenami, no na druhej strane pomaly, ale isto pripravuje tradičných taxikárov o živobytie. Práve tí sa tak nedávno rozhodli, že sa ďalej nebudú len nečinne prizerať na to, ako im Uber poberá aj tú najvernejšiu klientelu. Taxislužba bola zakázaná už 41 štátoch, pričom najnovšie sa tak stalo v Brne. Mnohí si po tejto situácii kládli otázku, či Uber u nás v Bratislave prežije. Odpoveď prišla v relatívne krátkom čase.


zdroj fotografie: Facebook / Stop Uber na Slovensku

Trestné oznámenie, ktoré bolo na kontroverzné taxíky podané, bolo totiž odmietnuté. Všetci zákazníci si tak môžu konečne vydýchnuť a službu naďalej využívať. Avšak reakcia od tradičných taxikárov na seba nenechala dlho čakať a už na dnešný deň si naplánovali protestnú jazdu cez mesto. Si rád, že Uber dostal v Bratislave zelenú? Podeľ sa o svoj názor v komentároch.

Na článku spolupracoval Patrik Tarics 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú