Spoločnosť Uber vznikla v roku 2009 ako startup, no postupom času svoje služby rozšírila do mnohých krajín. Pri jej začiatkoch stál spoluzakladateľ Travis Kalanick, ktorý bol doposiaľ v jej čele, no to sa teraz pod tlakom akcionárov mení.

Uber je vo svete známy ako jedna z najpopulárnejších taxi služieb. V poslednom čase však spoločnosť trápili mnohé problémy, kedy čelila obvineniam zo sexuálneho obťažovania. Problémy pokračovali súdnym sporom o krádeži duševného vlastníctva dcérskej spoločnosti Googlu, Waymo. Na súde boli dokonca predložené lekárske záznamy, ktoré dokazovali znásilnenie žien vodičom Uberu v Indii.

zdroj fotografie: Pexels

Nenechaj si ujsť
Uber aj napriek nevôli taxikárov definitívne zostáva na Slovensku!

Na základe preskúmania pracovnej kultúry dostalo prednedávnom výpoveď približne 20 zamestnancov. Keďže sa obvinenia hromadili, spoločnosť čelila čoraz väčšiemu tlaku aj zo strany investorov. Tí boli nútení Travisovi poslať list, v ktorom žiadali jeho rezignáciu pre dobro Uberu. Jeho však zasiahla ďalšia krutá správa o smrti matky, a tak sa včera po dlhých hodinách diskutovania rozhodol odstúpiť z pozície CEO. Travis však neodchádzal nadobro, ale naďalej ostane v správnej rade spoločnosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú