Spoločnosť Uber vznikla v roku 2009 ako startup, no postupom času svoje služby rozšírila do mnohých krajín. Pri jej začiatkoch stál spoluzakladateľ Travis Kalanick, ktorý bol doposiaľ v jej čele, no to sa teraz pod tlakom akcionárov mení.
Uber je vo svete známy ako jedna z najpopulárnejších taxi služieb. V poslednom čase však spoločnosť trápili mnohé problémy, kedy čelila obvineniam zo sexuálneho obťažovania. Problémy pokračovali súdnym sporom o krádeži duševného vlastníctva dcérskej spoločnosti Googlu, Waymo. Na súde boli dokonca predložené lekárske záznamy, ktoré dokazovali znásilnenie žien vodičom Uberu v Indii.

Uber aj napriek nevôli taxikárov definitívne zostáva na Slovensku!
Na základe preskúmania pracovnej kultúry dostalo prednedávnom výpoveď približne 20 zamestnancov. Keďže sa obvinenia hromadili, spoločnosť čelila čoraz väčšiemu tlaku aj zo strany investorov. Tí boli nútení Travisovi poslať list, v ktorom žiadali jeho rezignáciu pre dobro Uberu. Jeho však zasiahla ďalšia krutá správa o smrti matky, a tak sa včera po dlhých hodinách diskutovania rozhodol odstúpiť z pozície CEO. Travis však neodchádzal nadobro, ale naďalej ostane v správnej rade spoločnosti.
Teraz čítajú

Čína buduje vesmírne zbrane a je najväčšou hrozbou sveta, varujú špióni USA

Pôvodne vtip, dnes má prvého milionára. Dogecoin búra rekordy a za posledných 7 dní narástol o stovky percent

NESMIEŠ PREHLIADNUŤ Totálne komiksové šialenstvo. Toto sú všetky DC novinky, ktorých sa v najbližších rokoch dočkáme

Vylepšili historicky prvú snímku čiernej diery. Lepšiu si ešte určite nevidel, teraz vrhá von prúd plazmy

VIDEO: Konečne vo svojom prostredí. Teslu Cybetruck zobrali na stavenisko továrne, kde ju budú vyrábať
Články, ktoré hýbu svetom

VIDEO Do SpaceX tečú ďalšie stovky miliónov a pošle Falcon Heavy na Mesiac. Pristane tam, kde žiaden človek ani sonda neboli

VIDEO Na nabíjanie elektromobilov aj zabudneme. Stanice na výmenu batérií žnú obrovský úspech, druhá generácia je ešte revolučnejšia

Vedci vyvíjajú „roborastliny“, ktoré ti nahlásia, že sú choré. Špenátový list dokáže poslať e-mail

Vlastné aerolinky malo aj Slovensko, ich osudy sú však tragikomické. Príbeh Slovakian Airlines vyniká najviac
