Nie je pochýb o tom, že Tesla patrí medzi automobilky s najväčším prínosom do sveta elektromobility a jej vozidlá sú vo viacerých smeroch prevratné. Napriek tomu však neustále počúvame o problémoch s ich kvalitou, ktoré jej imidž poriadne kazia. Najnovší z nich sa týka len týždeň starého Modelu X, ktorému samovoľne odpadlo koleso, informoval Jalopnik.

Nehoda alebo problém od výroby?

Nedávno uverejnený príspevok na Twitteri od používateľa s prezývkou Beastlorion ukazuje údajne len týždeň starú Teslu Model X, ktorej samovoľne odpadlo predné koleso. Išlo pritom o kompletné zlyhanie spodnej časti zavesenia a kĺbu kolesa, ktoré bolo s najväčšou pravdepodobnosťou následkom problémov pri samotnej výrobe elektromobilu.

Tie nie sú v poslednej dobe ničím výnimočným a stretávame sa s nimi pomerne často. Okrem kauzy so samovoľne odpadávajúcimi nárazníkmi sme ťa dávnejšie informovali napríklad aj o viacerých problémoch Modelu Y.

Aktuálny prípad s odpadnutým kolesom si však vypýtal veľkú pozornosť na Twitteri po tom, čo majiteľ postihnutého Modelu X pridal príspevok s odpoveďou samotnej Tesly. Tá ho totiž údajne nútila za opravu zaplatiť, pričom ako dôvod uvádzala malé opotrebovanie pneumatiky a škrabanec na nárazníku.

To si okamžite vyžiadalo pozornosť ľudí, ktorí sa však v tomto prípade postavili skôr na stranu automobilky a tvrdili, že problém bol pravdepodobne spôsobený samotným majiteľom, ktorý sa z neho snaží verejným osočovaním Tesly len vykrútiť, píše Interesting Engineering.

V niektorých uletenejších príspevkoch dokonca majiteľa Modelu X obvinili z pokusu znížiť cenu akcií automobilky statusmi na Twitteri, čo sa však nedávno podarilo aj samotnému Muskovi.

Po určitom čase však Beastlorion informoval, že Tesla nakoniec pristúpila na zaplatenie škôd a servisu, avšak chybu si stále nepriznala. Automobilka uviedla, že chyba bola spôsobená nehodou ku ktorej pravdepodobne došlo predtým, než bolo auto predané, čo naznačuje, že išlo predsa len o jazdený model.

Nie je isté, ku akej nehode teda nakoniec predtým došlo, avšak vzhľadom na ostatný stav auta pravdepodobne nešlo o nič vážnejšieho charakteru a je rozumné očakávať, že by elektromobil nemal mať problémy so samovoľne odpadávajúcim kolesom.

Incident tak nakoniec len podporuje všetky tvrdenia o tom, že Tesla problémy s výrobou naozaj má a kvalita jej elektromobilov nie je na úrovni konkurencie. To nedávno ukázala aj štúdia merania kvality automobilov spomedzi 32 veľkých značiek od spoločnosti J.D. Power, kde Tesla kvôli vysokej miere poruchovosti vozidiel získala posledné miesto.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom