O poruchovosti elektromobilov Tesla sa už popísalo viac než dosť. Rôzne fóra sú zaplnené skúsenosťami majiteľov, pričom niektoré z nich sa vymykajú normálu. Môžeme ich označiť za banálne a najhoršie na tom je to, že o mnohých z nich Tesla vie. Tentokrát sa na YouTube objavilo video, v ktorom hrá hlavnú úlohu nedávno do predaja uvedený Model Y.

Na video upozornil portál Insideevs. Vo videu sa objavuje Tesla Model Y a zdá sa, že ani toto vozidlo neobišli problémy, ktoré budú trápiť budúcich majiteľov. S podobnými problémami totiž mali tú česť aj majitelia Modelu S alebo Modelu 3. Často chýbali rôzne skrutky a ďalšie súčiastky, hlásené však boli aj problémy s lakom či nerovnosťami plechov.

Mnohí si mysleli, že si dá Tesla záležať aspoň na výrobe Modelu Y. Skutočnosť je však pravdepodobne iná, nakoľko sa objavilo množstvo chýb. Ak by šlo o jednu alebo dve chyby, mávneme rukou. V tomto prípade však ide o rad chýb, ktoré by sa rozhodne nemali objavovať pri žiadnom vozidle. K obrane Tesly neprispieva ani fakt, že vozidlo vo videu je jedným z prvých vyrobených v Spojených štátoch.

Vozidlo má vo videu konkrétne problémy s príliš veľkou medzerou na prednej kapote, nesprávnym zarovnaním okenných líšt, sklápaním zadných sedadiel a ich následným vrátením do pôvodnej polohy, s kondenzáciou v zadných svetlách, s tesnením dverí a mnohými ďalšími medzerami, kedy je jasné, že niektoré diely sú nesprávne nasadené, respektíve sú dôsledkom až príliš unáhlenej veľkovýroby.

Zobraziť celú galériu (2)
Screenshot / YouTube

Nedávno sme dokonca informovali, že na Modeli 3 sa samovoľne rozbíjajú sklá. Tieto problémy však môžu do budúcna spôsobiť ďalšie, ktoré si budú vyžadovať väčší zásah zo strany servisu, ale aj zo strany majiteľa v podobe vynaložených prostriedkov.

Viacerí odporúčajú kupovať Teslu Model Y až neskôr, keď sa podobné chyby podarí odstrániť. Aj pri iných značkách sa stáva, že prvé kusy mávajú svoje muchy, no v tomto prípade je to naozaj veľmi zlé a viditeľné na každom kroku.

Tesla sa jednoducho snažila Model Y dostať čím skôr k majiteľom. Navyše pri aute, ktorého hodnota je okolo 70 000 dolárov by človek čakal kvalitu na lepšej úrovni bez ohľadu na to, či ide o prvý, alebo stí vyrobený kus.

Tesla síce opraví niektoré menšie problémy bezplatne, no zdá sa, že by si mala posvietiť na lepšiu výrobnú kvalitu a výstupnú kontrolu, ktorá v tomto prípade pravdepodobne ani neprebehla.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom