Po prejave tureckého prezidenta a ohlásení bojkotu Turci ničia iPhony a produkty z USA. Za všetko môže ohlásenie sankcií voči Turecku zo strany USA.

Prezident Turecka, Recep Tayyip Erdogan, vyzval vo svojom stredajšom prejave turecký ľud k bojkotu americkej elektroniky po tom, čo na Turecko boli zo strany USA uvalené sankcie. Hneď na to sa objavili na internete videá Turkov ničiacich svoje iPhony a iné produkty známe z USA.

Za všetko údajne môžu sankcie USA voči Turecku

Celá nepríjemná situácia a uvalenie sankcií Donaldom Trumpom vnikli kvôli zadržaniu amerického pastora Andrewa Brunsona a následných obvinení z terorizmu. Prezident Erdogan na seba nedal dlho čakať a vo svojom prejave v rámci iného povedal: „Budeme bojkotovať elektronický tovar z USA. Ak má USA iPhone, na druhej strane je Samsung. My máme aj svoje značky, Venus a Vestel“.

Kladivo, pištoľ či oheň

Po tomto prejave celá situácia nabrala na obrátkach. Na internete sa začali objavovať videá Turkov ničiacich svoje iPhony. Jedno video zobrazuje napríklad Turka ničiaceho pred vlajkou iPhony kladivom.

Iné videá zas zachytávajú muža strieľajúceho na iPhone z tesnej blízkosti, spálenie telefónu či dokonca splachovanie CocaColy. V týchto videách počuť často protestné slogany či hanlivé slová. Ostáva nám teda veriť, že tento trend nebude pokračovať a rozvírené vášne v Turecku sa upokoja.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú