Z času na čas sa objaví mobilná hra, ktorá sa dokáže za krátku dobu stať virálnou. Poväčšine ide o jednoduché hry, pričom medzi tie najznámejšie patrí známy Floppy Bird či Pou.

Momentálne najväčším trendom je japonská hra s názvom Travel Frog. Len pár dní po jej vydaní, sa stala najsťahovanejšou hrou v Ázií. Myšlienka na hru pritom pochádza od 26 ročného vývojára Hit-Point Inc., ktorý nikdy nenapísal ani riadok kódu.

Na spôsob tamagoči

Princíp hry je pritom veľmi jednoduchý. Zbieraš ďatelinu, ktorá rastie na dvore, aby si za ňu mohol nakúpiť jedlo a ďalšie veci, ktoré pomôžu tvojej žabe pri cestách. Po tom, čo putuje dlhé hodiny, prípadne dni, sa z cesty vracia so suvenírmi a fotografiami. To je všetko. Cieľom je tak nazhromaždiť čo najviac vecí. Ak žaba nie je momentálne na výlete, zvyčajne si v svojom príbytku číta nejakú knihu. Hra je spravená na spôsob tamagoči, ktoré bolo populárne hlavne v 90. rokoch minulého storočia.

Nenechaj si ujsť!
Toto sú najznámejšie hry pre MS-DOS, ktoré ti navodia nostalgické spomienky. Všetky ich teraz môžeš hrať priamo v prehliadači

Podľa vývojárov, ich cieľom bolo vytvoriť hru, ktorú budú ľudia milovať. Nechceli vytvoriť takú, pri ktorej by sa museli príliš sústrediť. A to sa aj podarilo. Od jej debutu zaznamenala vyše 30 miliónov stiahnutí, pričom 95 % stiahnutí pochádzalo z Číny. Pritom je hra dostupná len v japončine. Zásluhu má na tom aj fakt, že žaba je v Číne a niektorých častiach Ázie považovaná za symbol šťastia. Obľúbená je hlavne medzi ženami.

Stiahnuť hru Travel Frog pre Android

Stiahnuť hru Travel Frog pre iOS

Príjem majú tvorcovia hlavne z reklám a in-app nákupov. Nakoľko je hra len v japončine, je málo pravdepodobné, žeby sa stala celosvetovým hitom. Rebríčkom zatiaľ vládne v Číne, Hongkongu, Taiwane, Singapure, Malajzii a Japonsku. Ak by si si chcel hru vyskúšať, využi jeden z odkazov vyššie. Hra je dostupná na stiahnutie zadarmo.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom