Streamovacie služby sa v októbri pochvália viacerými sľubnými novinkami i pokračovaniami svojich osvedčených hitov. Najväčšiu pozornosť v novom obsahu púta predovšetkým seriál Invasion, v ktorom sa svet ocitne na prahu smrteľnej hrozby, zaujme však aj Netflix či HBO so svojou oceňovanou dramatickou sériou Boj o moc.

Na čom si užiješ skvelý filmový a seriálový zážitok s TOP zvukom?

Kúp si TV Philips Performance spolu so soundbarom alebo bezdrôtovým reproduktorom a po registrácii môžeš získať späť až 50 % ceny soundbaru alebo reproduktoru.

POZRI SI CELÚ–>PONUKU<–

Guilty

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 1. október

Aj keď Netflix nečaká taký silný mesiac ako v auguste alebo septembri, stále tu bude čo pozerať. Hneď v úvode októbra ponuku obohatí napínavá kriminálka Guilty v hlavnej úlohe s Jakeom Gyllenhaalom, ktorý v dramatickej novinke stvárni operátora tiesňovej linky a bude riešiť záhadný prípad unesenej ženy.

Hlavný protagonista sa snaží pomôcť zo všetkých síl, postupne sa však situácia čoraz viac zamotáva a operátor zisťuje, že veci sú inak, ako sa môžu zdať.

Novinka Netflixu je americkým remaekom rovnomennej dánskej snímky, ktorá patrila k najpríjemnejším prekvapeniam roku 2018. Takmer celý dej sa odohráva v jednej miestnosti, pracuje s minimalizmom aj diváckou fantáziou, až kým negraduje netradičným a neočakávaným vyvrcholením.

Boj o moc

Platforma: HBO Go

Dátum premiéry: 18. október

Jeden z najúspešnejších súčasných projektov od HBO sa čoskoro dočká tretej série. Seriál Boj o moc s deviatimi cenami Emmy na konte, vytvorený na Oscara nominovaným Jesseom Armstrongom (Politické kruhy), skúma témy moci, politiky, peňazí a rodiny.

Pojednáva o bohatej dysfunkčnej rodine, ktorá sa v boji o prevzatie kontroly nad jedným najväčších mediálnych a zábavných konglomerátov na svete neštíti skutočne ničoho.

Druhá séria priniesla otvorený koniec okorenený zradou, v nových častiach sa preto boj o moc vystupňuje ešte viac, k čomu by mali dopomôcť aj dve hviezdne herecké posily – do korporátnej bitky sa po novom zapoja herecké legendy Adrien Brody a Alexander Skarsgard.

Invasion

Platforma: Apple TV+

Dátum premiéry: 22. október

Apple ide bomby a na jeseň si na svojej streamovacej službe prichystal hneď niekoľko sľubných noviniek. Len na konci septembra sa pochválil sci-fi eposom Nadácia, budúci mesiac vyrukuje s celovečerným filmom Finch s Tomom Hanksom. Najbližšie sa v rámci služby predstaví ďalšia sľubná sci-fi novinka, v ktorej bude ľudstvo čeliť mimozemskej invázii.

Odtiaľ vlastne pochádza aj samotný názov seriálu, ktorý sa na príchod mimozemšťanov pozerá z viacerých perspektív. Dej bude rozvetvený, odohráva sa na niekoľkých kontinentoch a predstavuje rôzne spôsoby, akým ľudia k novej hrozbe pristupujú. Kým jedna skupina chce problém riešiť hrubou silou, druhá sa snaží o diplomaciu. Ako konflikt nakoniec dopadne nevieme, trailery však vyzerajú poriadne sľubne.

Locke & Key

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 22. október

Mala to byť nová fantasy sága a odpoveď Netflixu na konkurenčné Game of Thrones, nakoniec sa z Locke & Key stala iba jemne nadpriemerná záležitosť určená prevažne pre tínedžerov. Aj napriek tomu si seriál našiel svojich priaznivcov a už čoskoro dostane druhú sériu.

Tá by v porovnaní s predchodcom mohla byť o niečo svižnejšia, keďže dej už je naplno rozbehnutý, diváci by sa mohli dozvedieť viac o záhadných kľúčoch, ktoré odomykajú dvere do nebezpečných dimenzií. Fanúšikov komiksovej predlohy tvorcovia asi príliš nepotešia, komiksom sa totiž pri tvorbe inšpirovali iba čiastočne a máme podľa nich očakávať množstvo vlastných nápadov.

Army of Thieves

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 29. október

Zombie akcia Army of the Dead od Zacka Snydera sa pre Netflix napriek slabším kvalitám filmu stala veľkým hitom a novinke patrí 10. priečka v rebríčku najsledovanejších snímok Netflixu. Streamovacia služba chce okolo značky vybudovať celé univerzum, čo dokazuje aj prequel Army of Thieves, ktorý sa bude odohrávať 6 rokov pred udalosťami zombie filmu.

Novinka sa zameria na zlodeja a šikovného otvárača sejfov, Ludwiga, ktorého služby využije zločinecká skupina na čele s pôvabnou herečkou a hviezdou Game of Thrones, Nathalie Emmanuel. Zombíkov tentokrát vo filme nečakaj, film sa ponesie na akčnej vlne okorenenej premyslenými lúpežami i sympatickými postavami.

You

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 29. október

Najmilovanejší stalker Ameriky sa vracia na Netflix v tretej sérii úspešného seriálového hitu You a na Joea a Love čaká nový začiatok v idylickom predmestí Severnej Kalifornie. Joe si pomaly zvyká na úlohu otca, u Love sa však čoskoro začnú prejavovať deštruktívne sklony a nových susedov pomaly začína ubúdať. Situácii príliš nepomôže ani novopečený otecko, ktorý sa stane posadnutý novým objektom.

Seriálový hit Netflixu patrí vôbec k najsledovanejším projektom v histórii služby, sledovaním druhej série predplatitelia strávili dovedna 457 miliónov hodín.

Úsmevnou zaujímavosťou je, že You pôvodne vôbec Netflixu nepatril. O prvú sériu sa postaral americká káblovka Lifetime, kde však nešlo o žiadny divácky zázrak. Ten prišiel až o pridaní do knižnice streamovacej spoločnosti, ktorá novinku neskôr odkúpila.

Last night in Soho

Platforma: HBO Max

Dátum premiéry: 29. október

Služba HBO Max bude na Slovensku spustená začiatkom budúceho roka a s vysokou pravdepodobnosťou v jej obsahu nájdeš aj mrazivú psychologickú drámu Last Night in Soho, ktorá okrem debutu na streamovacích službách štartuje aj v našich kinách.

V hlavnej úlohe tu uvidíš čoraz populárnejšiu herečku Annu Taylor-Smith stvárňujúcu očarujúcu speváčku v Londýne 60. rokov. Práve sem sa vo svojich víziách dostáva hlavná postava filmu a študentka módneho návrhárstva (Thomasin McKenzie), nad ktorou speváčka začína získavať moc.

Dve časové roviny sa čoskoro začnú prepájať, mysteriózna novinka preto poriadne zakrúti mozgovými závitmi divákov. Film režíruje oceňovaný Edgar Wright, pre ktorého pôjde o prvotinu v tomto žánri. Doposiaľ sme o režisérovi počuli skôr v rovine akčných filmov a komédií, postaral sa napríklad o Baby Drivera, Ant-Mana či Scotta Pilgrima.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú