Za normálnych by sme filmové leto pokojne nazvali uhorkovou sezónou, pretlak blockbusterov v kinách a dobiehanie zameškaného minulého roka však filmovým nadšencom skutočne nedáva vydýchnuť.Inak to nie je ani vo svete streamovacích služieb, ktoré sa aj v auguste pochvália skvelou ponukou. Nechýbajú v nej akčné bomby, komornejšie ladené drámy i očakávaný Zaklínač. Toto sú najlepšie novinky nového mesiaca na streame.

The Suicide Squad

Platforma: HBO Max

Dátum premiéry: 5. August 2021

V roku 2016 vstúpil do našich kín film Samovražedná jednotka, komixová variácia vojnových Tucet špinavcov alebo westernovky Divoká banda. „Antihrdinovská“ záchrana sveta plná hviezd vtedy zarobila štúdiu DC napriek vlažným ohlasom takmer štvrť miliardy dolárov, nebolo preto pochýb, že pokračovanie bude len otázkou času.  Na režisérsku stoličku tentokrát zasadol James Gunn, ktorý práve u zmieneného konkurenčného Marvelu natočil všetky diely úspešných Strážcov Galaxie.

Warner Bros

Do svojich starých úloh sa vráti Margot Robbie ako šialená Harley Quinn, Joel Kinnaman v role Ricka Flaga či Jay Courtney ako kapitán Boomerang. Medzi novými tvárami filmu určite treba spomenúť Idrisa Elbu v úlohe Bloodsporta či Johna Cenu ako Peacemakera, ktorý sa mimochodom na HBO dočká aj vlastného seriálu.

Za zmienku stojí aj vtipná postava King Sharka, ktorý je napoly človekom a napoly žralokom a hlas mu prepožičal bývalý akčný hrdina Sylvester Stallone. Film dostal R-kový rating, môžeme sa tak tešiť na poriadne šťavnatú a drsnú jazdu s typickým čiernym humorom.

Príbehovo by sa toho nemalo veľa zmeniť a členovia Task Force X budú opäť umierať túžbou za záchranou sveta, keď sa tentokrát vydávajú do Južnej Ameriky zničiť supertajné laboratórium z nacistickej éry.

Pán Corman

Platforma: Apple+

Dátum premiéry: 6. August 2021

To, že Joseph Gordon-Lewitt perfektne ovláda herecké remeslo, je dobre známe. Vďaka filmu Don Jon z roku 2013 však svetu ukázal, že oplýva talentom aj inde než iba pred kamerou a nielen, že si v snímke zahral hlavnú postavu, film dokonca sám napísal aj zrežíroval.

Teraz si tieto úlohy zopakoval pri seriáli Pán Corman, kde vystupuje navyše aj ako výkonný producent. Dej novej série od Apple+ by sa mal sústrediť na postavu Josha Cormana (Joseph Gordon-Lewitt), hudobnej duše frustrovanej neúspechom z osobného a nenaplneného umeleckého života, ktorý súčasne pôsobí ako učiteľ na hudobnej škole.

Podľa tvorcov by malo ísť o osobitú sériu poukazujúcu na zápas osobného vysporiadania sa súčasnej generácie tridsiatnikov s nenaplnenými snami a ideálmi a následným prechodom do ďalšej fázy života.

Vivo

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 6. august 2021

Začiatok filmovej augustovej zábavy na Netflixe je v znamení animovaného dobrodružného muzikálu Vivo a jeho hlavnej postavy medvedíkovi kinkajou, ktorý rád trávi dni v rušnej Havane hraním hudby so svojím milovaným majiteľom Andrésom.

Postavičke Vivo vniesol život hudobný skladateľ Lin-Manuel Miranda, ktorý zložil všetky pesničky k filmu a zároveň aj prepožičal roztomilému medvedíkovi hlas. Ďalšou umeleckou predstaviteľkou vo filme je úspešná speváčka Gloria Estefan v úlohe Marty Sandoval ako dávnej lásky Andrésa.

Práve jeho túžba opäť stretnúť svoju starú známu prijme medvedíka k rozhodnutiu pomôcť mu a vydať sa na ďalekú a dobrodružnú cestu do Miami, aby jej doručil ľúbostný list v podobe pesničky, ktorú Andrés napísal už pred rokmi.

What If…?

Platforma: Disney+

Dátum premiéry: 11. August 2021

Valec menom MCU so svojou štvrtou fázou tento rok potvrdil, že aj na seriálovom poli dokáže kvalitne konkurovať. Ďalším zaujímavým a netradičným príspevkom, ktorý bude tento mesiac uvedený na scénu, je americká animovaná séria What If…? od spoločnosti Disney+.

Séria s 23 krátkymi epizódami prinesie alternatívne udalosti zo známych filmov. Zdrojom pre námet sú tak prevažne nevyužité nápady, rôzne dejové línie z komiksov a všetky nápady tvorcov, ktoré nakoniec neuzreli svetlo sveta.

Čaká nás tak mix skutočne originálnych príbehov. Potešením ostáva, že drvivá väčšina animovaných postáv dostane hlas od svojich originálnych hereckých predstaviteľov, napríklad Chrisa Hemswortha, Toma Hiddlestona, Josha Brolina a mnohých ďalších.

Kissing booth 3

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 11. august 2021

Ak existuje dobrý príklad toho, ako byť jeden z najsledovanejších filmov Netflixu a zároveň bojovať s priemernými recenziami, s určitosťou môžeme do tejto role pasovať romantickú tínedžerskú komédiu Kissing booth, ktorá sa v roku 2018 pri uvedení prvej časti stala hitom a podľa hlavného obsahového riaditeľa Teda Sarandosa (v tom čase) aj najsledovanejším filmom Netflixu vôbec.

No ako sa hovorí, každý máme svoje guilty pleasure. Táto úspešná Netflix séria by sa mala v auguste dočkať už tretieho a zároveň aj posledného pokračovania, ktoré by malo dať odpoveď, či romantická linka medzi Elle (Joey King), jej priateľom a najlepším kamarátom bude pokračovať aj po nástupe na vysokú školu.

Finch

Platforma: Apple+

Dátum premiéry: 12. august 2021

Streamovacia spoločnosť Apple+ si naplánovala na tento rok viacero skvelých sci-fi projektov. Najbližšie spoločnosť uvedie drámu Finch, ktorú odkúpilo od spoločnosti Amblin Entertainment.

O réžiu filmu sa postaral Miguel Sapochnik, ktorému sa kedysi ušla aj réžia najepickejších častí seriálu Hry o Tróny, a to napríklad veľmi obľúbenej Bitky Bastardov, za ktorú aj získal cenu Emmy. Vo filme bude žiariť Tom Hanks ako robotický inžinier a zároveň jeden z mála preživších slnečnej katastrofy, ktorá zanechala svet doslova pustatinou. Finch žije po celý ten čas v bunkri a vytvoril si vlastný svet, ktorý zdieľa so svojim psom. Práve tento vzťah ho privedie k snahe vytvoriť androida, ktorý by sa postaral o psa po jeho smrti.

Beckett

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 13. August 2021

Netflix navzdory viacerým očakávaniam nedokáže posledné mesiace vyprodukovať film, ktorý by zabodoval ako u fanúšikov, tak aj u kritikov. Na toto dlhé a márne čakanie by mohol odpovedať očakávaný politický thriller Beckett od artového talianskeho režiséra Ferdinanda Cito Filomarina, ktorého zatiaľ najsvetlejším momentom kariéry bola režisérska spolupráca na oceňovanom filme Call me by your name.

Príbeh filmu sleduje Johna Davida Washingtona v role američana Becketta, ktorý sa počas dovolenky v Grécku stáva po dopravnej nehode obeťou konšpiračnej pavučiny a uprostred politických nepokojov v krajine je nútený bojovať o život a očistenie svojho mena. Vo filme sa po jeho boku objavia aj ďalšie známe mená ako Alicia Vikander či Boyd Holbrook.

Reminiscencia

Platforma: HBO max

Dátum premiéry: 20. August 2021

Koncom augusta na naše obrazovky zavíta zaujímavý sci-fi thriller Reminiscencia od debutujúcej režisérky Lisy Joy, ktorá je tiež spolutvorkyňou úspešného seriálu Westworld. Do hlavnej úlohy bol nominovaný Hugh Jackmann, ktorý si zahrá postavu Nicka Bannistera.

Ten pracuje ako súkromný vyšetrovateľ a pomáha ľudom získať stratené spomienky, až sa jedného dňa sám zamotá do spomienok ženy Mae (Rebecca Ferguson), ktorá zmizne bez stopy a v tom momente sa mu život obráti naruby. Reminiscencia má priniesť originálny sci-fi námet s prvkami romantiky, kde úlohou hlavného hrdinu bude rozlúštiť násilné sprisahanie, do ktorého sa zaplietla záhadná Mae.

Sweet Girl

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 20. august 2021

Kult novej akčnej hviezdy sa bude snažiť potvrdiť v poslednej dobe vyťažený Jason Momoa, ktorý si strihne úlohu Raya Coopera, manžela a otca dcéry v novej akčnej dráme Sweet girl z dielne Netflixu.

Príbeh filmu o hľadaní spravodlivosti sleduje boj otca proti farmaceutickej spoločnosti po tom, čo stiahnu z obehu potenciálne život zachraňujúci liek proti rakovine, na ktorú zomrela Cooperova žena.

Hon za pomstou však začne ohrozovať aj to jediné, na čom mu záleží a tým je jeho dcéra v podaní Isabely Merced. Tým sa jeho poslanie hľadania pravdy mení na bezprostrednú ochranu toho najcennejšieho, čo mu z rodiny zostalo.

Zaklínač: Vlčí sen

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 23. august 2021

Prvá séria o zaklínačovi Geraltovi dopadla nad očakávania dobre a tak sa Netflix okamžite pustil do výroby pokračovania a niektorých malých spin-offov. Jedným z nich je aj animovaný film Zaklínač: Vlčí sen, kde sa zabíjania monštier tentokrát ujme Vesemir, Geraltov mentor, ktorého by sme mali spoznať tento rok aj v hranej podobe.

Príbeh animovaného filmu by mal sledovať Vesemira ako mladého muža, ktorý sa vydáva na desivú výpravu, aby sa postavil démonom z vlastnej minulosti. Hlas hlavnému hrdinovi prepožičal herec Theo James, ktorého si môžu diváci pamätať hlavne z dobrodružného sci-fi Divergencia.

See

Platforma: Apple+

Dátum premiéry: 27. august 2021

Streamovacia spoločnosť Apple+ koncom tohto mesiaca uvedie aj dlho očakávanú druhú sériu seriálu See s Jasonom Momoom v podobe bojovníka Baba Vossa. Napriek tomu, že táto epická fantasy séria s jedinečným post-apokalyptickým svetom kritikov veľmi nezaujala, ambiciózny projekt má silnú fanúšikovskú základňu.

Diváci velebia hlavne jej skutočne originálnu víziu budúcnosti, kde smrtiaci vírus spustošil našu planétu a zapríčinil ľudom slabozrakosť až slepotu a poslal ich späť do jaskýň.

Aj keď tvorcovia šetrili detailmi o druhej sérii, v nedávnom traileri bolo naznačené, že príbeh bude sledovať rozpínajúci sa vplyv kráľovnej Kane a Boba Vossa a jeho misiu o získanie svojho syna, ktorý sa narodil so zdravým zrakom. Zaujímavým príspevkom do druhej série je nástup ďalšieho akčného hrdinu Davea Bautistu, ktorý bude hrať brata Boba Vossa a zároveň zosobní hlavného antagonistu druhej série.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú