Rok bohatý na sci-fi naďalej pokračuje. Už tento piatok na Apple TV+ štartuje očakávaná futuristická séria Nadácia (Foundation), v októbri streamovacia služba ponúkne aj veľkorozpočtovú novinku Invasion, v ktorej Zem bojuje s inváziou mimozemšťanov.

Silný záver roka streamovacia platforma už o necelé dva mesiace umocní aj apokalyptickou sci-fi snímkou Finch, v ktorej si hlavnú úlohu zahrá Tom Hanks. Oceňovaný herec a dvojnásobný držiteľ Oscara tu stvárni osamelého robotického inžiniera Fincha, ktorý ako jeden z mála prežil solárny výboj a po ňom nasledujúcu katastrofu.

Čítal si už? 
Toto tu ešte nebolo. Valia sa na nás veľkolepé sci-fi novinky, tieto nesmieš prehliadnuť

Hlavný hrdina vo filme musí v spoločnosti svojho psa a novopostaveného robota uniknúť pred prichádzajúcou búrkou a popritom prichádza s nápadom, ako neútešnú situáciu a totálne vyhladenie ľudstva zvrátiť.

Apokalyptické dobrodružstvo

Filmová novinka aktuálne dostala vôbec prvú upútavku, ktorá sa nesie v podstatne rodinnejšom duchu, než by sme vzhľadom na námet čakali. Ústredným motívom filmu bude priateľstvo Fincha so svojím psom, rovnako ako zostrojeným robotom, ktorý do príbehu vnesie viaceré komické situácie.

O napätie sa naopak postarajú nevyspytateľné živly, predovšetkým v podobe masívnych tornád, rovnako ako nebezpeční preživší, ktorí sú zobrazení na konci upútavky. O réžiu sa postaral Miguel Sapochnik, ktorý si renomé vybudoval predovšetkým vďaka seriálovému hitu Game of Thrones, kde zrežíroval napríklad ospevovanú Bitku Bastardov.

Za snímkou producentsky stojí aj veterán a akčný mág Ridley Scott, pri troche šťastia sa k nám teda dostane kvalitná sci-fi novinka. Finch v rámci streamovacej platformy štartuje v piatok 5. novembra.

TMDB

Apple na silnej vlne

Finch je zároveň už druhým filmom, v ktorom sa Tom Hanks predstaví exkluzívne na Apple TV+. Minulý rok spoločnosť odkúpila vysielacie práva na vojnovú drámu Greyhound, v ktorej herec unikal pred nacistickými ponorkami. Apple vtedy film odkúpil za 70 miliónov, koľko zaplatil za Fincha známe nie je.

Spoločnosť svoju knižnicu plánuje obohatiť aj ďalšími sľubne vyzerajúcimi filmovými novinkami. Ide napríklad o drámu Swan Song s oscarovým hercom Mahershalom Alim, hviezdne obsadený triler Sharper alebo kriminálku Killers of the Flower Moon od režiséra Martina Scorseseho v hlavnej úlohe s Leonardom DiCapriom, za ktorú mal Apple zaplatiť viac než 200 miliónov dolárov.

Je známe, že Apple pred kvantitou uprednostňuje predovšetkým kvalitu a snaží sa zameriavať na kvalitné novinky. Stratégiu spoločnosti len v týchto dňoch potvrdil napríklad Ted Lasso, ktorý si odniesol hneď niekoľko ocenení Emmy a stal sa jedným z najúspešnejších seriálov roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú