Januárová herná ponuka sa niesla v znamení remastrov známych stratégií, herný február zasa poteší vlastníkov herných konzol. Na tie sa totiž dostanú viaceré hry, ktoré už boli vydané na PC, o pozornosť sa však hlásia aj herné novinky. Tu je TOP 6 herných titulov, ktoré by pozornosti herných nadšencov nemali ujsť.

Monster Energy Supercross 3

Dátum vydania: 4. február

Platformy: PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch

Milovníkov motoriek a Supercrossu vo februári poteší jediná oficiálna z tohto univerza – Monster Energy Supercross 3. Opäť sa môžeš tešiť na reálne závodné tímy, cvičiská i dobre známe závodné trate. Hra navyše po prvýkrát umožní pridať sa k oficiálnym tímom majstrovstiev 2019, hráč sa tak dostane do jednej šatne so svojimi obľúbenými jazdcami.

Hra toho samozrejme ponúkne podstatne viac, pre kreatívnych hráčov bude k dispozícii pokročilý editor tratí, ktoré navyše fanúšikovia hry môžu medzi sebou zdieľať. Tvorcovia tiež sľubujú kooperatívny režim, intenzívny online multiplayer s dedikovanými servermi, tvorbu ženských pretekárok i pridanie populárnej testovacej arény v Kalifornii.

Dreams

Dátum vydania: 4. február

Platformy: PS4

Na konzolu od Sony sa exkluzívne dostávajú aj tituly, ktoré nie sú určené pre masy, no ponúkajú silný herný zážitok. Jednou z nich by vo februári mohol byť aj Dreams. Hra od tvorcov Media Molecule, autorov oceňovaných herných hitov ako Little Big Planet či Tearaway, aj tentokrát bude klásť veľký dôraz na kreativitu, pričom úvodný trailer sľubuje, že možnosti v hre budú prakticky nekonečné.

Hráči v Dreams môžu vytvoriť interaktívne adventúry, plošinovky, strieľačky, závody… Jednoducho všetko, na čo si len spomenú. Hlavnou myšlienkou je naformovanie herného sveta presne podľa hráčskych predstáv a snov, pričom dôležitú úlohu bude opäť hrať aj samotná komunita, ktorá si medzi sebou svoje diela bude môcť vymieňať. Podobne ako pri Little Big Planet teda bude Dreams po čase disponovať nekonečným zástupom originálnych herných svetov pripravených na vyskúšanie.

Zombie Army 4: Dead War

Dátum vydania: 14. február

Platformy: PC, PS4, Xbox One

Brutálna zombie sekačka z Druhej svetovej vojny pokračuje svojím štvrtým dielom, oficiálny trailer ku hre opäť raz sľubuje krvavé kúpele a nekonečný zástup nemŕtvych nacistov. Najnovšie pokračovanie sa bude opäť vo veľkom sústreďovať na kooperáciu pre 1 až 4 hráčov, zombie titul si však môžeš bez problémov zahrať aj sám.

Zombie Army hráča najnovšie zavedie do nacistického Talianska, v ktorom ponúkne rozľahlé a originálne úrovne. K dispozícii v rámci hry opäť bude smrtiaci arzenál od výmyslu sveta, sofistikované pasce i nové typy nepriateľov, ktoré preveria hráčske reflexy. Titul zároveň prinesie aj populárnu röntgenovú kameru. Krvavé zábery si tak budeš môcť užiť naozaj detailne.

Darksiders Genesis

Dátum vydania: 14. február

Platformy: PC, PS4, Xbox One

Po oznámení nového prírastku do obľúbenej série Darksiders sa v hernej komunite strhla pomerne prudká diskusia. Vývojári z Airship Syndicate sa totiž v rámci značky rozhodli vybrať úplne novým smerom a v novom titule Darksiders Genesis prinášajú dungeon hack and slash na štýl Diabla. Pomerne odvážny kúsok sa, zdá sa,  vyplatil, keďže hra po svojom vydaní na PC na konci minulého roka zbierala pozitívne ohlasy od recenzentov i samotných hráčov.

Akčná adventúra predstavuje príbeh ďalšieho z jazdcov apokalypsy, Strifea. Tomu bude v príbehu asistovať ďalší bojovník – War a hráč si počas napredovania kampaňou môže medzi postavami slobodne prepínať. Veľký dôraz je kladený na kooperáciu, príbeh sa bude odohrávať pred udalosťami prvého dielu. Očakávať môžeme návrat starých známych postáv vrátane kráľa démonov, Lucifera.

Two Point Hospital

Dátum vydania: 25. február

Platformy: PS4, Xbox One, Nintendo Switch

Legendárna stratégia, v ktorej hráč spravuje nemocnicu a lieči pacientov s bizarnými chorobami je po viac než 20-tich rokoch späť. Tentokrát za hrou stojí britské vývojárske štúdio Two Point, pre ktoré je Two Point Hospital vôbec prvým herným projektom. Rozhodne však nejde o žiadnych začiatočníkov, keďže niektorí z vývojárov spolupracovali aj na vývoji pôvodnej hry Theme Hospital.

Druhý diel simulácie starostlivosti o nemocnicu má už svoju premiéru na PC za sebou (hra bola vydaná v auguste 2018), recenzie i hráči si titul mimoriadne pochvaľovali, čo vývojárov povzbudilo preniesť hru aj do konzolovej podoby. Tej sa fanúšikovia dočkajú na konci februára v kompletnej edícii, ktorá bude obsahovať aj dvojicu rozšírení Bigfoot a Pebberly Island.

Narcos: Rise of the Cartels

Dátum vydania: 25. február

Platformy: PS4, Xbox One, Nintendo Switch

Aj Narcos predstavuje herný titul, ktorý už bol vydaný na Microsoft Windos a teraz si razí cestu na konzoly. Dátum vydania samozrejme nie je stanovený náhodne, keďže vo februári sa okrem konzolovej verzie hry dočkáme aj premiéry ďalšej série populárneho seriálu. Narcos: Rise of The Cartels je ťahovou stratégiou z drogového prostredia, v ktorom hráč môže hrať za narkobaróna a rozširovať svoje impérium, alebo naopak za stranu polície s cieľom je kartel eliminovať.

Keďže hra sa vo veľkom inšpiruje seriálovou predlohou, stretnúť a najímať v nej budeš môcť známu dvojicu policajtov Murphyho či Peňu, ale tiež nemilosrdných drogových barónov, napríklad v podobe Josého Rodríguez Gacha. Aj keď na papieri Narcos vyzerá ako príjemné herné rozptýlenie, PC verzia sa u hráčov príliš veľkej obľube netešila. Na konzolách to pravdepodobne nebude oveľa lepšie. Pred prípadnou kúpou teda radšej odporúčame počkať na zopár recenzií.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom