Jesennú a mimoriadne štedrú hernú nádielku máme za sebou, je čas pozrieť sa, čím vývojári herných nadšencov potešia v januári. Vstup do nového roka sa nesie predovšetkým v znamení legendárnych stratégií a HD remasterov, ktorých sa dočkajú, sklamaní nezostanú ani milovníci športu či zombie akcií.

Monster Hunter: Iceborne

Platforma: PC

Dátum vydania: 9. január

Monster Hunter: World patril v roku 2018 medzi najlepšie hodnotené hry, nepáčil sa však len recenzentom, ale tiež hráčom samotným. Akčná RPG od Capcomu sa predávala nad očakávania dobre a so 14 miliónmi expedovanými kusmi je Monster Hunter: World najúspešnejšou hrou v histórii štúdia. Pôvodný titul bol minulý rok obohatený o masívnu expanziu s názvom Iceborne, dostupná však bola iba pre konzolové verzie hry a majitelia PC si na prídavok museli počkať o niečo dlhšie.

Čakanie sa však skončí už o necelý týždeň, keďže obrovitánska expanzia s vlastnou kampaňou a tonami noviniek sa na PC dostane už 9. januára. Príbeh Iceborne sa odohráva po udalostiach z Monster Hunter: World, obsahuje nové oblasti, dynamické nastavenie obtiažnosti, schopnosti lovcov, lepšie zbrane i brnenia aj hordu nezničiteľných monštier. Noviniek je jednoducho hromada, ak chceš vedieť o všetkých priamo od vývojárov, nájdeš ich na tomto videu.

Tvorcovia pri PC porte sľubujú 4K rozlíšenie pri neobmedzenom snímkovaní, podporu ultraširokých monitorov, DirectX 12 ako aj vylepšené ovládanie na myši a klávesnici, ostáva len dúfať, že port na počítače sa tvorcom podarí a hra nezaznamená taký kostrbatý štart ako napríklad Red Dead Redemption 2.

The Walking Dead: Saints & Sinners

Platforma: Oculus Rift, HTC Vive, Valve Index

Dátum vydania: 23. január

Ďalší zombie titul z univerza The Walking Dead tentokrát mieri do sveta virtuálnej reality a kúsok Saints & Sinners by mal podľa tvorcov zo Skydance Interactive priniesť plnohodnotný survival zážitok v zatopenom New Orleanse. Príbeh má hráčovi okrem hôrd zombíkov a súbojov so zatrpknutými živými priniesť aj ťažké rozhodovanie a bude len na hráčoch, či z tejto skúsenosti vyviaznu ako dobráci, alebo v hre dajú priechod svojim temným stránkam.

Saints & Sinners sľubuje intenzívnu 15-hodinovú kampaň, hra má byť podľa tvorcov postavená na uznávaných komiksoch z pera Roberta Kirkmana,  s ktorými vývojári počas prác na hre spolupracovali. Zombie titul sa v januári dostane na Oculus Rift, Rift S, HTC Vive a Valve Index, neskôr by podľa Screenrant mali nasledovať aj verzie pre PlayStation VR a Oculus Quest.

Praetorians HD Remaster

Platforma: PC, PS4, Xbox One

Dátum vydania: 24. január

Milovníci stratégií a herní pamätníci budú mať v januári hneď niekoľko dôvodov na radosť. Jedným z nich bude aj remaster notoricky známej real-time stratégie Praetorians z roku 2003, ktorá po svojom vydaní síce nebola okamžitým hitom, no postupom času si našla početnú fanúšikovskú základňu. Stratégia s rímskou tematikou sa nebála odbočiť z vyšliapanej cesty a namiesto manažmentu surovín a jednotiek sa sústredí predovšetkým na premyslený taktický postup.

Remasterovaná HD verzia hráčom ponúkne rovnaký zážitok ako v roku 2003, tešiť sa teda môžeš na tri frakcie – Egypt, Gália, Rím a viac než dve desiatky kampaňových misií. Oživený rovnako bude aj multiplayer. Prakticky jediným rozdielom oproti pôvodnej hre budú upravené textúry, ovládanie a vzhľad užívateľského rozhrania. Vynikajúcou správou pre majiteľov konzol je, že Preatorians sa dostanú aj na konzoly PS4 a Xbox One. Otázna ale bude kvalita ovládania, keďže real-time stratégie sú predsa len najlepšie s myšou a klávesnicou.

Commandos 2 HD Remaster

Platforma: PC, PS4, Xbox One

Dátum vydania: 24. január

Praetorians nebudú jediným remasterom, ktorým sa vydavateľ Kalypso Media v januári pochlapí. Nemeckí herní vývojári totiž pod svojím logom v januári vydajú aj legendárnu taktickú akciu Commandos 2, ktorá bola pôvodne vydaná v roku 2001. Hráč sa v nej počas Druhej svetovej  vojny ujme elitného komanda vyslaného hlboko za nepriateľskú líniu s jediným cieľom – spôsobiť devastačné škody a nakopať náckom zadok. Každý z bojovníkov má unikátne vlastnosti, ktoré musí hráč pri napredovaní využiť, kľúčovú úlohu však hrá perfektné načasovanie, bez ktorého sa Commandos 2 stanú nočnou morou.

Je to práve skĺbenie brutálnej náročnosti a zábavnej hrateľnosti, vďaka ktorým sa Commandos 2 pre mnohých hráčov stali legendou. Presne pre nich na konci januára príde HD verzia hry s textúrami vo vysokom rozlíšení a vylepšeným ovládaním. Podobne ako Praetorians, sa aj Commandos 2 okrem PC dostanú aj na konzoly, konkrétne PS4 a Xbox One, taktickú akciu si tak budú môcť užiť takmer všetci hráči bez ohľadu na platformu, ktorú doma majú.

Warcraft III: Reforged

Platforma: PC

Dátum vydania: 28. január

Zase práce? Pri remasteroch známych hier vychádzajúcich v januári ešte nekončíme, keďže frajerom na záver v tomto smere nie je nikto iný, než kultová real-time stratégia Warcraft 3. Jej finálnej verzie s vysokým rozlíšením, obsahujúcou originálnu hru Reign of Chaos, ako aj neskorší datadisk Frozen Trone, sa hráči dočkajú na konci januára. Warcraft III: Reforged prinesie 4K rozlíšenie, vizuálne prepracovanejšie animácie postáv, prostredia a budov.

Pôvodná hrateľnosť aj príbeh zostanú zachované, smutnou správou pre československú hernú komunitu je, že remasterovaná verzia Warcraft 3 nebude dostupná s pôvodným, mimoriadne vydareným, českým dabingom. Na internete sa síce objavila petícia za podporu češtiny v hre, nádej na jej finálnu implementáciu je však takmer nulová, keďže príbehová kampaň bude oproti pôvodnej hre obsahovať drobné zmeny vrátane nových animácií, ku ktorým dabing nikdy nevznikol. Štúdio, ktoré sa o dabing postaralo, navyše medzičasom zaniklo, legendárne hlášky ako Za hordu život položím, Čarování dokončeno či Postavte více Zigguratů tak v novej verzii, bohužiaľ, nenájdeš.

AO Tennis 2

Platforma: PC, PS4, Xbox One, Switch

Dátum vydania: 9. január

Opomenutí v januári nezostanú ani nadšenci športu a tenisu, ktorí na začiatku januára dostanú pokračovanie tenisovej novinky AO Tennis z minulého roka. Pôvodná hra od vývojárov Big Ant Studios veľkú dieru do sveta neurobila, vývojári však usilovne spolupracovali s komunitou a z prvej oficiálnej hry s licenciou na Australian Open nakoniec spravili vcelku kvalitný kúsok.

Na ten chcú nadviazať novým dielom AO Tennis 2, ktorý opäť prinesie licencovaný obsah, novú príbehovú kariéru s dôrazom nielen na dianie na kurte, ale tiež mimo neho. Pôvodná hra bola chválená aj vďaka prepracovanému editoru prakticky všetkých prvkov v hre, potešujúcou správou preto je, že tento editor bude v pokračovaní nielen vylepšený, ale k dispozícii tiež bude viac ako 20 000 tenistov a stovky kurtov, ktoré komunita vytvorila.

Okrem šestice zmienených hier v januári ešte môžeš očakávať konzolové vydanie vydarenej looter RPG Pillars of Eternity 2: Deadfire, ktorá vychádza 28. januára. Ďalej za zmienku stojí Oddworld: Stranger’s Wrath (23. január), konkrétne jeho port na  Nintendo Switch.

Fanúšikov športu možno poteší vydanie nového ročníka Rugby 20 (23. január), no a zoznam novoročných herných titulov uzatvára dobrodružná akcia Journey to the Savage planet, ktorá na PC, PS4 a Xbox One dorazí 28. januára.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom