Udalosť The Game Awards už dávno nie je tým, čím niekedy bývala. Tento rok to herní vývojári vyhrotili ešte viac a najväčšiu pozornosť venovali ukazovaniu svojich nadchádzajúcich titulov a ohlasovanie najlepších hier roka posunuli zdá sa na druhú koľaj. Zásadným oznámením udalosti bola však hra Godfall, a teda prvá oficiálne ohlásená hra pre Playstation 5.

Akčnú novinku štúdio Gearbox oznámilo trailerom, odhaľujúcim umelecký rukopis hry v plne in-game záberoch. Ukážka na Godfall je plná akcie s rýchlym spádom a grafika podporená najnovšími technologickými vychytávkami bežiacimi na extrémne silnom hardvéri PS5 pôsobí skrátka perfektne. Ak si k tomu domyslíš zabehnuté etablované herné štúdio, tak veľké obavy o nadchádzajúcu pecku budúcich Vianoc si robiť nemusíš.

Hrateľnosť Godfall by mala byť postavená na akcii z pohľadu tretej osoby, kde hlavný prím bude zohrávať súboj telo na telo za pomoci mečov, sekier a ďalších zbraní na krátku vzdialenosť. Keďže pôjde o ďalší titul z dielne Gearboxu, známeho najmä sériou Borderlands, môžeš očakávať neustále menenie vybavenia a zbieranie často nadbytočného lootu.

Nenechaj si ujsť
Vin Diesel mieri s Rýchlo a zbesilo na herné obrazovky. Tešiť sa však nemusíš

Záležitosť vyvíjaná pre PS4 a počítače by sa na poličkách obchodov mala objaviť vo vianočnom čase budúceho roka. Zahrať si ju budeš môcť sám, ale aj spolu v kooperácii s kamošmi. Tu sa opäť nevieme zbaviť porovnávania Godfall so sériou Borderlands, no to je len dobre, no nie?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom