Prvý polrok máme pomaly za sebou, nastal teda čas pozrieť sa na divácky najúspešnejšie seriály a filmy, ktoré sa k nám tento rok dostali na streamovacích službách. Výber sme nezostavovali na základe kvalít, ale čisto na báze diváckych ohlasov a obrovskej vlne popularity, ktorú projekty nižšie vyvolali.

Zabudli sme niečo alebo sa na zozname niektorý zo seriálov ocitol neprávom? Daj nám vedieť v komentároch.

Money Heist

Platforma: Netflix

Štvrtú sériu španielskeho seriálu si za prvý mesiac na Netflixe zaplo viac než 65 miliónov domácností a Money Heist naďalej patrí k tomu najlepšiemu čo, streamovacia služba ponúka. Štvrtá séria priniesla dramatické zápletky, slovné prestrelky aj kopec akcie, humor už išiel do úzadia a napätie sa opäť dalo krájať.

Money Heist si aj naďalej drží prvenstvo v kategórii najsledovanejší cudzojazyčný seriál na Netflixe, nie je preto divu, že tvorcovia už pracujú na ďalších dvoch sériách, ktoré boli medzičasom oficiálne potvrdené. Otvorene sa však hovorí aj o ďalších spin-offoch, o Money Heist teda budeme ešte veľa počuť.

Tiger King

Platforma: Netflix

Tiger King prišiel na Netflix pomerne nenápadne, hneď po premiére sa stal instantným hitom a horúcou témou na sociálnych sieťach. Extravagantný chovateľ tigrov, Joe Exotic, nevyspytateľným chovaním  šokoval prakticky v každej jednej časti a true-crime novinka posúvala latku bizarnosti s každou epizódou o úroveň vyššie.

Na enormný divácky záujem (64 miliónov domácností počas prvého mesiaca) sa Netflix rozhodol reagovať vydaním bonusovej epizódy, zároveň sa chystá aj filmové spracovanie odohrávajúce sa pred udalosťami v dokumentárnej sérii. Hlavnú úlohu v ňom nestvárni nikto iný ako Nicolas Cage.

The Outsider

Platforma: HBO Go

Mysteriózna kriminálka od Stephena Kinga sa v januári dočkala aj seriálového spracovania, v ktorom sa tím vyšetrovateľov snaží objasniť brutálnu vraždu 11-ročného Frankieho Petersona. Vrah sa zdá na prvý pohľad jasný, zúčastnení však postupom času zisťujú, že majú dočinenia s nevysvetliteľným starodávnym zlom.

Prvé dve epizódy sľubovali seriálový zážitok roka, kvalita však postupne upadala a nakoniec sa z The Outsider stala pomerne priemerná záležitosť. Bez ohľadu na to bol však divácky hlad po seriále taký veľký, až prinútil HBO zamyslieť sa nad pokračovaním. A to aj napriek tomu, že bol pôvodne plánovaný iba ako miniséria.

Too Hot to Handle

Platforma: Netflix

Prekvapivo úspešnou sa na Netflixe ukázala aj americká reality show Too Hot to Handle, v ktorej sa partia vysekaných nadržaných Američanov musí vzdať sexu, aby mohla vyhrať sto tisíc dolárov. Nech už znie námet akokoľvek hlúpo, seriál bavil divákov po celom svete a na dlhé týždne sa usadil v TOP 10 najsledovanejších seriálov aj na Slovensku.

Sledovať naivné páriky, ktoré filozofujú nad tým, ako sa vďaka zdržanlivosti stali lepšími ľuďmi, sa v sprievode ironického komentára pre mnohých divákov stalo návykovým guilty pleasure, od ktorého sa nedalo odtrhnúť. Podobne ako v prípade Tiger Kinga Netflix na popularitu reagoval vydaním bonusovej epizódy, nasledovať nepochybne budú aj ďalšie série.

Extraction

Platforma: Netflix

Divákom na Netflixe mimoriadne chutila aj akčná jazda s Chrisom Hemsworthom, v ktorej sa americký svalovec vydáva za záchranou syna jedného z narkobarónov. Vyslobodenie nejde podľa predstáv a na nájomného žoldniera sa čoskoro zosype celé mesto vrátane špeciálnych policajných jednotiek.

Podľa nových meraní sledovanosti Extraction predstavuje najúspešnejší projekt v histórii Netflixu, keďže film si za prvý mesiac aspoň na 2 minúty zaplo takmer 100 miliónov domácností. Pokračovanie na seba nenechá dlho čakať.

Defending Jacob

Platforma: Apple TV+

Streamovacia služba spoločnosti Apple kvantitou obsahu za konkurenciou zatiaľ zaostáva, za pozornosť však rozhodne stojí dramatická novinka zo súdneho prostredia Defending Jacob. Dej sa sústredí na rodinu Barberových a ich 14-ročného syna, ktorý je obvinený z brutálnej vraždy spolužiaka.

Hlavnú rolu v novinke si zahral populárny Chris Evans (Captain America), ktorý jasne dokázal, že vážnejšie role mu nerobia žiadny problém. Aj vďaka jeho výkonu sa Defending Jacob stal druhým divácky najžiadanejším seriálom v rámci streamovacej služby Apple TV+. Prvenstvo naďalej patrí The Morning Show s Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, a Stevom Carellom.

The Last Dance

Platforma: Netflix

Netflix už dlhodobo ponúka kvalitné dokumentárne série, to, čo však streamovací gigant v spolupráci s ESPN dokázal s The Last Dance sa len tak ľahko nezopakuje. Bezchybne natočený pútavý príbeh jedného z najlepších športovcov všetkých čias, Michaela Jordana, si nemilosrdne podmanil divákov, najlepšou vizitkou vysokej kvality je hodnotenie na ČSFD, kde sa momentálne môže pýšiť 97 % hodnotením a štatusom 2. najlepšieho seriálu v histórii.

Dokument neponúka len výpoveď Michaela Jordana a jeho komentár k medializovaným udalostiam z jeho športového i súkromného života, ale sústredí sa aj na ďalších strojcov úspechu Chicago Bulls v podobe Scottieho Pippena, Dennisa Rodmana, Stevena Kerra či legendárneho kouča Phila Jacksona.

Sex Education

Platforma: Netflix

Podobne ako Money Heist divákov nesklamala ani nová séria ďalšieho úspešného originálneho seriálu od Netflixu, Sex Education. Nedávne pokračovanie sa v rebríčku TOP 10 pevne usadilo hneď na niekoľko týždňov a chválili ho diváci aj kritici zároveň. Nie je preto divu, že Netflix chce s natáčaním tretej série začať čím skôr.

Tvorcovia aj tentokrát preukázali mimoriadny cit pri humornom zobrazovaní strastí aj slastí dospievajúcich tínedžerov, zároveň sa však nebáli dotknúť vážnejších tém v podobe sexuálneho obťažovania či myšlienok na samovraždu. Bonusom je skvelá Gillian Anderson, ktorá mimochodom v seriáli pôvodne vôbec nechcela hrať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom