Posledný akčný epos od Netflixu jasne ukázal, že streamovací gigant dokáže čoraz viac zaujať aj svojou filmovou ponukou. Adrenalínová jazda s charizmatickým austrálskym hercom je dva týždne po premiére na najlepšej ceste pokoriť významný rekord a stať sa najsledovanejším projektom v histórii spoločnosti, informuje Independent.

Extraction, v hlavnej úlohe s Chrisom Hemsworthom, sa na Netflixe teší obrovskému záujmu divákov. Film bol v rámci streamovacej služby sprístupnený v piatok 24. apríla a je z neho masívny hit.

Sledovanosť podľa spoločnosti predčila všetky očakávania a ak sa nestane nič neočakávané, režisérsky debut Sama Hargravea sa čoskoro stane rekordérom stramovacej služby.

Netflix totiž predpokladá, že za prvé štyri týždne by si Extraction takmer s istotou malo pozrieť viac než 90 miliónov domácností, čo doposiaľ žiadny projekt spoločnosti nedokázal. Rekord doteraz držal akčný veľkofilm 6 Underground, ktorý si za prvý mesiac malo pozrieť 83 miliónov domácností.

S impozantným číslom sa na sociálnych sieťach nepodelil len Netflix, ale tiež hlavný protagonista Chris Hemsworth, ktorý na svojom Instagrame poďakoval všetkým, ktorí sa na rekorde podieľali.

Deadline však upozorňuje, že 90-miliónová sledovanosť automaticky neznamená, že všetci diváci si pozreli celý film. Podľa nových pravidiel merania sledovanosti Netflixu sa totiž do oficiálnych štatistík ráta každá domácnosť, ktorá si pozrie aspoň dve minúty z daného obsahu.

Pravidlá streamovacia spoločnosť zmenila iba na začiatku roka, dovtedy sa do sledovanosti rátali až filmy a seriály, z ktorých si diváci pozreli aspoň 70% obsahu.

Extraction sleduje nájomného žoldniera Tylera Rykea, ktorého služby sa po únose svojho syna rozhodne využiť indický narkobarón. Tylerova úloha je jasná – vyslobodiť mladého zajatca a bezpečne ho dostať domov.

Aj keď film dopláca na priemerný dej a zbytočnú snahu moralizovať, akcia je viac než vydarená a film sprevádza mimoriadne úderné tempo. Všetko podstatné nakoniec nájdeš aj v našej recenzii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom